• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
05 Ocak 2012 Perşembe

Alex'in yeri dolmuyor...

Ordu'da ligin 2'ncisi F.Bahçe ile 14'üncüsü Orduspor arasında oynanan maçta Şampiyonlar Ligi finali görüntüsünde bir mücadele vardı. Tabii ki gayretten bahsediyoruz, futbol kalitesinden değil. Maçın ilk beş dakikasında F.Bahçe sanki oyuna hakim olacakmış gibi gözüktü. Ancak Ordu'nun uyguladığı katı 4-4-2, orta sahayı F.Bahçe'den kaptığı gibi, Gosso adında bir kahraman sahanın yıldızı oldu. Her girdiği ikili mücadeleyi kazandığı gibi hücuma dönük kullandığı her topla tehlike yaratarak az daha maçı Ordu'ya getiriyordu.
F.Bahçe, Alex'in yokluğunda oyun kurma görevini Özer'e vermişti. Özer çok koştu, çok top kaybetti, organizasyonu sağlayamadı, 23. dakikada direği sıyıran bir şut çekti ve devre arasında sahadan çıktı. Benzer şekilde son dönemin golcü oyuncularından Stoch, 26. dakikada çektiği şut Orduspor kalecisi tarafından kurtarıldıktan sonra silindi ve devrede o da çıktı. Özer'in yerine Dia, Stoch'un yerine Caner girdi ve Mehmet Topuz da Alex'in pozisyonuna ortaya geldi.
FB'DE EMRE FAKTÖRÜ!
İlk devrede 28. dakikada dır dır konuşmaya başlayan Emre, ikinci yarı futbol oynamaya niyetlendi. Dia'nın taşıdığı toplar nihayet F.Bahçe'ye hücum etkinliği getirdi.
18. dakikada Stancu'nun mükemmel şutuyla 1-0 mağlup duruma düşmüş F.Bahçe, 50. dakikada Emre'nin mükemmel şutuyla beraberliği sağladı. Ancak Gosso, Culio, Stancu ve Fornezzi'nin çabaları 68'de hem Serdar'ın hem de Gökhan'ın gol girişimini engelledi.
Maçın son demlerinde Ordu'da Hakan Özmert oyuna girerken, F.Bahçe de Baroni'nin yerine Bienvenu girdi. Ama maçı kazanma şansını 86. dakikada yakalayan taraf Orduspor oldu. Stancu'nun kale ağzında dokunduğu top çizgi üzerinde Volkan'ın ayaklarına takıldı ve F.Bahçe bir puanı kurtardı.
Orduspor'un savunma ve orta sahasındaki tüm oyuncuların özellikle Gosso'nun özverisi 3 puana yetmedi.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı