• $7,4172
  • €8,9893
  • 437.688
  • 1467
08 Ekim 2012 Pazartesi

Alex gitti huzur geldi

F.Bahçe dün psikolojik olarak rahatlamış bir takım görüntüsü verdi. Uzun zamandır takımın tepesinde oturan huzursuzluk ve gerilim, Alex'in gitmesiyle sona erdi. Her ne kadar medya Alex konusunu pişirip geri getirse de, uzun zamandır söylemek istediğim bir şeyi artık söyleyebilirim;
Alex, yıllardır Türk toplumuna pazarladığı kişi değilmiş. Eğer biraz ölçülü davransaydı, F.Bahçe'de yardımcı antrenör olarak bile devam edebilirdi. Ama beceremedi. F.Bahçe artık tüm oyuncuları koşan bir takım. Savunmaya dönüldüğünde de 4-4-2 oynayıp ileride basıyor ve hızlı oynuyor. Bu nedenle de orta sahada çok sayıda top kapıyor ve 13. dakikada attığı ilk golü de Fernandes'in ayağından kaptıkları golle attı.  Tabii arada ki farkı yaratan bazı faktörler var;  Birincisi Gökhan'ın performansı; Gökhan dün 10 üzerinden 10 almalı. İkincisi Yobo; Yobo o kadroda olduğu zaman tecrübesini konuşturarak bütün savunmanın açıklarını kapatıyor. Ve tabii orta sahadaki Meireles, artık takımın lideri. Yanındaki Topal'da gizli kahraman. Sonuçta F.Bahçe bireylere teslim değil, takım olarak oynamaya başladı.
KRASİÇ VE CANER ERKİN
Gelelim Aykut Kocaman'a; Geçmişte Aykut Kocaman, Stoch'u sık sık kesip Caner'i oynattığı zaman çok laf edilirdi. Ama şimdi Caner'in katkısını ümit ederim ki herkes görüyordur. Aykut'un önünde artık önemli bir proje daha var. O da Krasiç konusu. Aykut Kocaman, Krasiç'i 5-10 dakikalık bir oyuncudan takımın önemli bir parçası haline getirebilirse F.Bahçe çok şey kazanır. Alex gittiğinden beri Baroni'nin önemli katkı yaptığını herhalde herkes görüyordur. Son maçlarda durgun gözüken Volkan'ın da bu maçta rahatlamış gözüktüğünün altını çizelim. Avrupa'da bir galibiyet ve huzur nelere kadir.
Beşiktaş ise maçta şanssızdı. Beşiktaş maça mücadele etmek için çıkmıştı ve Necip'in güzel oyunuyla da direneceklerdi ama erken kaptırılan topla golü yediler ve takım çözüldü. Ben Beşiktaş'ın zaman içinde daha da dirençli bir takım olacağına inanıyorum.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tırnağınıza diş macunu sürüp bekleyin! Faydalarını öğrenince şaşıracaksınız

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar