• $9,5271
  • €11,1138
  • 546.997
  • 1455.42
13 Mayıs 2013 Pazartesi

Akılsızlık ve rezillik

Dünkü maçın özeti şut: Akılsızlık ve rezillik. Maçın ilk 10 dakikasında ortaya çıkan açık ve seçik bir gerçek vardı. Sahada futbol oynamaya gelen arzulu olan takım F.Bahçe'ydi. G.Saray ise şampiyonluğu elde etmenin verdiği rahatlıkla sahada uyur gezerdi. Öyle ki, F.Bahçe hızlı başladığı maçta G.Saray'ın savunmasını presle bastırdığı gibi G.Saray'ın orta sahasının da santranın ötesine top geçirmesini tamamen engellemişti.

F.Bahçe, çok iyi oyununa rağmen o kadar gergindi ki, Hasan Ali, Eboue'yi ve Volkan da Drogba'yı iterek maça kavga gürültüyü daha başında soktular. F.Bahçe, kısa paslar ve presle G.Saray'ı 24 dakika kendi sahasında hapsetti. Ancak, 24. dakikada Drogba'ya atılan bir topta Gökhan elle müdahale edince santrayı geçmemiş olan G.Saray, Burak'ın penaltısıyla 1-0 öne geçti. Maçın bundan sonraki hikayesi, herhalde Cüneyt Çakır'ın hakemlik kariyerine büyük darbe vuracak gelişmelerle dolu oldu.

34. dakikada Webo'nun attığı golle F.Bahçe 1-1 beraberliği yakalarken, orta alanda gole giden pozisyon öncesinde Hamit'e yapılan faulü Cüneyt Çakır görmüyordu. Ama daha da kötüsü, 36. dakikada gerçekleşti. Webo, topla arasına giren Eboue'yi arkasından iki elle iterek F.Bahçe'yi 2-1 öne geçirdi. Bu pozisyonda da Cüneyt Çakır uyumaktaydı.

45. dakikada Burak'a atılan pasta gol pozisyonu olurken Cüneyt Çakır topa Yobo'nun da dokunduğunu görmediğinden ofsayt kararıyla gol pozisyonunu iptal etti. Maçın bundan sonrası tahammül edilemez bir rezillikti. Her iki takımda da kendini kontrol edemeyen oyuncular vardı. Ama bunların başında mahallenin kabadayısı Volkan gelmekte.

F.Bahçe takımında Volkan'ın uzak kaldığı pozisyonlarda kabadayılık görevini Emre yükleniyordu. G.Saray'da ise Melo, rakiplerini hemen her pozisyonda tahrik ediyordu.  Maçın son 10 dakikasında her iki takımın da gole gidecek pozisyonları vardı. Direkten dönen F.Bahçe gol vuruşları oldu. Sonunda maçın finali Sabri ve Volkan'ın kırmızı kart görerek sahadan atılmaları oldu.

Bu maçta ortaya çıkan rezillikler, Türkiye'de sportmenlik ve hakkaniyet gibi kavramların olmadığını gösteriyor. Eğer F.Bahçe biraz akıllı olabilseydi ve kabadayılık yerine işine baksaydı, çok büyük bir fark bile yakalayabilirdi.

 

 

 

 

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu