• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
7 Kasım 2016 Pazartesi

Akhisar gol atamıyor

F.Bahçe dün Manisa'da Akhisar'a karşı oynadı. F.Bahçe takımı Manchester'a karşı oynadığı maçta sonra oldukça yorgundu. Dolayısıyla maçın nereye gideceği konusunda bir tahmin yapmakta zordu. Nitekim maçın ilk 20 dakikasında iki takımda rakibin ceza sahasına girip, gollük bir pozisyon çıkartmayı beceremedi. 20 dakikalık can sıkıcı futboldan sonra 25. Dakikada soldan Aatif'ın yaptığı ortada Van Persie topa dokunalar, F.Bahçe'yi 1-0 öne geçirdi. Golün tekrarında görmem mümkün değildi, acaba ofsayt mı diye düşündüm. Ancak beş dakika sonra Akhisar'ın eline gol fırsatı geçti. Mehmet Topal'ın yaptığı penaltıda Akhisar'ın en golcü oyuncusu Rodallega, penaltıyı dağlara taşlara attı, gol fırsatını kaçırdı. Zaten Akhisar denince akla, atılamayan goller geliyor.

Akhisar F.Bahçe maçına kadar dokuz maçta sadece beş gol atmıştı ve ligin en az gol atan takımı olarak 15. sırada yer alıyordu. Ancak Akhisar'ın tek problemi gol atamamak değil. Ciddi savunma ve kale problemleri de var. 77. dakikada kaleci Fatih, topu kendi kalesine sokarak, elinden düşürdüğü topla skoru 3-0'a getirdi. Üstelik de şanssız bir takım Akhisar… 82. Dakikada kornerde gelen topa vurulan kafa direkten döndü. Ancak 90+3'te Rodallega maçın bitmesine saniyeler kala bir gol attı ve Akhisar böylece altı gole yükseldi. Ama yine de en az gol atan takım statüsünde…
Bu takımda çok iyi oynayan ve göze çarpan bir sol bek oyuncusu vardı: Ömer… Ömer, son dönemde F.Bahçe'nin en formda oyuncusu olan Lens'in hayatını oldukça zorlaştırdı. Lens, Ömer'i kolay kolay geçemedi. Hatta sarı kart bile gördü.

F.Bahçe hakkında bir şeyler söyledim. Çünkü F.Bahçe yorgun bir takımdı ve bu maçta dinlenmesi normaldir. Diğer taraftan da Advocaat'ın artık takımın nasıl oynaması gerektiği konusunda tecrübeli kazandığını da söyleyelim. Ancak F.Bahçe, dün üç gol atmış olsa da göz doldurucu değildi. Akhisar'ın göz zafiyeti F.Bançe'nin bu maçtan kolay kurtulması yol açtı. Ancak F.Bahçe'nin önümüzdeki dönmede daha farklı bir futbol oynaması lazım. Manchester maçındaki gibi takım oyunu oynamaları gerekiyor.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi