• $7,3806
  • €8,9868
  • 419.39
  • 1488.21
10 Nisan 2011 Pazar

Açık oynarsan sopa yersin

Eskişehirspor ile F.Bahçe arasındaki maç başlamadan evvel F.Bahçe ve Trabzonspor'un şanslarını değerlendirmemi isteyen bir arkadaşa; 'F.Bahçe çok daha golcü, Trabzonspor ise gol atmakta zorlanıyor' demiştim.
F.Bahçe bu söylediğimi maç içinde yakaladığı toplam 7 pozisyondan 3 gol çıkartarak doğruladı.
Esasında F.Bahçe maça 8. dakikada kontratağa yakalanarak, Batuhan Karadeniz'in kafasından yediği golle dezavantajlı başlamıştı.
Ancak dakikalar ilerledikçe ortaya çıktı ki; Eskişehirspor, F.Bahçe karşısında orta sahaya hakim olamıyor ve dolayısıyla Alex, adeta serbest oynuyordu. Böyle bir hatanın sonucu tabii Alex'in nerede ise tüm gollerin asistçisi olmasıydı.
DİREK VE SONRASI
Maçın bitiminde Eskişehir'in maçın başında attığı golden sonra bir tek pozisyonu vardı. Skor 2-1 F.Bahçe'nin lehine iken 75. dakikada Batuhan'ın kafası direkten döndü. Halbuki F.Bahçe oyundan düşmeye başlamıştı. Aykut Kocaman direkten dönen pozisyondan sonra hızla değişiklikler yaptı, Emre'nin yerine Gökay'ı, Mamadou Niang'ın yerine Semih Şentürk'ü ve üçüncü golden sonra da Alex'in yerine Bekir'i alarak emniyet frenini çekti.
Eskişehir'in kendi sahasında uzun zaman sonra farklı yenilmesi, Teknik Direktör Bülent Uygun'un Fenerbahçe ile açık oynamasının sonucudur.
Ama antrenörler birkaç forvet oyuncusunu doldurup F.Bahçe'yi göz kamaştırıcı bir şekilde yenmek sevdasında oldukları için böyle saflıkları yapıyorlar.

<p>'Aslında kendi tarihimize baktığımızda iki yüz yıldır aynı meseleyi konuştuğumuzu görüyoruz. Batı

Muasır medeniyet seviyesi ve Cherokee Kabilesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti