• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
13 Haziran 2016 Pazartesi

Acemilik çektik..

Milli takımımız dün Paris'te ilk 41 dakikada makul bir oyun sergiledikten sonra, 42. dakikada yediği golle birden bire dağılınca, içinden çıkılması zor bir duruma geldi. Milli takımımızın oyuncularının bir çoğunun uluslararası tecrübesi yok. Örneğin 42. dakikada güzel bir şutla rakibimizin golünü atan Luka Modriç, Avrupa'nın en üst düzey takımlarında yer alıyor. Golün şokundan sonra ise epey bir şaşkınlık yaşadık. Ve rakibimize sık sık gollük pozisyonlar verdik.

Aslında Milli takımı eleştirmeye önce kadrodan başlamak lazım; İki stoperimiz Mehmet Topal ve Hakan Balta, esas pozisyonlarında oynamıyorlar. Bu da takım açısından önemli bir zayıflık yaratıyor. Buna bir de iki bekimiz Gökhan ve Caner'in transfer olayları arasında olmaları, futbollarının tümünü ortaya koymalarına engel oluyor. Takımımızın en zayıf tarafı ise orta sahamız. Ozan ve Oğuzhan ikilisi henüz Avrupa ligleri standartlarında oyuncu değiller. Durum böyle olunca biz çok pozisyon bulamadık, onlar ise çok sayıda pozisyona girdiler. Ayrıca bir de forvetlerin durumu var. Uzun zamandır önemli maç oynamayan Burak ve Arda'da geçmişteki katkılarını bu sefer yapamadılar.

İlk maçın ardından ümitsizliğe kapılmamamız lazım. Mesela Emre Mor, takıma katıldıktan sonra, 1997 doğumlu delikanlı gidişatı önemli boyutta değiştirdi. Takımımızın sonuç açısından en önemli oyuncusu tabii kaleci Volkan'dı. Her zamanki gibi güven veren bir oyun oynadı. Maçın analizini tek bir noktaya indirirsek Türkiye liglerinin bütün takımlarında olduğu gibi, Milli takımımız içinde en büyük zaafiyet orta alandaki üçlü de...

Milli takımımız ilk denemede çok etkili değildi ama genede burada eleştirdiğimiz konuları değiştirebilecek potansiyele sahipler. Ve 3-5 gün gibi bir zamanda da çok şey değişebilir.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi