• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
26 Kasım 2012 Pazartesi

40. dakika...

F.Bahçe, 5'incilikten zirveye iyice yanaşacağı bir maçı oynuyordu. G.Birliği de 21 gol atmış, 8. durumda bir takımdı. Yani F.Bahçe açısından çok ciddiye alınması gereken bir maçtı. İlk 40 dakikanın özeti şu:
F.Bahçe, maça çok yavaş bir tempoda başladı, rakibin üstüne gitmedi veya gidemedi. Durarak oynadı. Üst üste pas hataları yaptı. Hatta önemli bir özelliği olan duran toplarda kafa vurmayı bile beceremedi. İleride hiç çoğalamadı ve ilk ciddi gol girişimini 40. dakikada Stoch ile yapabildi. 40. dakikadan sonra geriye kalan ilk devrenin 5 dakikasında ve ikinci yarıda sanki sahada ayrı bir 11 vardı. 43. dakikada F.Bahçe çoktan golü bulup beraberliği sağlamıştı. Golde Kuyt'ın nefis pası kadar Sow'un mükemmel vuruşu ve kaleci Ramazan'ın çıkmaması gereken topa çıkması önemli rol oynadı. F.Bahçe'nin yediği golde ise Topal'ın pozisyon dışı kalıp Aykut'un gol vuruşu yapmasına izin vermesi önemli bir faktördü.

MUHTEŞEM İKİLİ
2. yarı F.Bahçe sihirbaz eli değmiş gibi oynadı. Rakibin üzerine yüklendi, savunmayı santrada kurdu. G.Birliği ise hem yorgundu hem de geri çekilerek oynadı. F.Bahçe aradığı gole 66'da ulaştı. 2-1'den sonra G.Birliği tamamen çözüldü. F.Bahçe de golleri peş peşe dizdi.
F.Bahçe'de yeni bir görüntü var: Sow ve Kuyt, yıllardır beraber oynuyormuş gibiler. Her ikisi de çok gayretli oynadı.
G.Birliği'nin ilk devrede daha çok gol bulamamasında Hurşut'un takımına hiçbir katkı yapmaması, ikinci yarıda yenen birçok golde de kaleci Ramazan'ın pozisyon hataları rol oynadı.
F.Bahçe 40. dakikadan itibaren kıpırdanmaya karar verince iki takım arasındaki kalite farkı ortaya çıktı. Yine de bir ikaz yapmamız gerekli; Avrupa'da oynayan takımlarımız F.Bahçe ve G.Saray, 7 gün içinde 3 maç yaptıklarında top oynama arzuları ve gayretleri minimuma iniyor. Adeta futbolcular 'bugün oynamasak da olur' der gibi oynuyor. Avrupa takımları ile aramızdaki önemli bir fark da bu...

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''