• $9,6239
  • €11,1757
  • 558.35
  • 1492.93
18 Nisan 2013 Perşembe

1-1 iyi sonuç

1-2 F.Bahçe ile Eskişehirspor, üç gün önce ligde de karşılaştı. O maçın ilk 25 dakikasında Eskişehirspor çok hızlı ve kontratağa dayalı bir oyun sonrasında sürekli presle bunalttığı F.Bahçe karşısında 26 dakikada 4 adet pozisyon buldu. Bu dört pozisyonun verildiği gün F.Bahçe esas kadrosuyla oynuyordu. Ancak dün yapılan kupanın ilk ayağı olan Eskişehir-F.Bahçe maçında ev sahibi takım esas kadrosuyla oynamasına rağmen F.Bahçe, Mehmet Topal, Hasan Ali, Selçuk ve Bekir dışında tamamen bir evvelki maçta olan dizilişin tersine, esas kadro dışında bir takımla yer alıyordu. 
1-3 İlginç bir şekilde F.Bahçe, ilk 15 dakikada benzer şekilde üç tane gol pozisyonunu Eskişehir'e verdi. 13. dakikada Necati'nin yaptığı ortaya Erkan'ın vurduğu kafa, Eskişehirspor'u 1-0 öne geçirdi. 
1-4 Maçın genel görüntüsü, F.Bahçe yedeklerinin farklı bir skorla yenilmek üzere oldukları şeklindeydi. Ancak 20. dakikada F.Bahçe dirildi, peş peşe ataklardan sonra soldan yapılan korner vuruşunda Mehmet Topal golü bularak durumu 1-1 yaptı. 
1-5 Eskişehirspor, Mehmet Topal'ın golüne uzun zaman itiraz etti. Kornerden gelen top kaleye çok yakın bir noktada Mehmet Topal'ın vücudu ile kolu arasında kesilerek önüne düştü ve gol gerçekleşti. Fakat hakem golü verdi, elle oynamayı değil. 
1-6 Maçın genel istatistiğine bakıldığı zaman, oyuna yüzde 62 hakim olan Eskişehirspor'du. F.Bahçe'nin ise yüzde 38 top hakimiyeti vardı. Maçın 1-1 bitmesi ve ikinci maçı kendi sahasında oynayacak olan F.Bahçe'nin hem ligdeki hem de kupanın ilk bacağındaki Eskişehir maçlarında ilk 15-20 dakikada rakibe nasıl 3'er 5'er pozisyon verdiği anlaşılabilir gibi değil. 
1-7 Dün çıkan kadroda çok az sayıda oyuncu beraber oynamış durumdaydı, hele forvette hem Krasic, hem Stoch, hem Semih'in yan yana yer almaları F.Bahçe'nin önemli bir zayıflık yaşamasına neden oldu. Maçtan 1-1 beraberlikle çıkması ise her şeye rağmen iyi sonuç.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri