• $7,4178
  • €9,0329
  • 442.82
  • 1542.45
09 Mayıs 2011 Pazartesi

Bahçeli'nin işaret ettiği isim ve ilginç bağlantılar

MHP lideri Bahçeli'nin, internete düşen kasetler konusunda işaret ettiği İbrahim Faruk Bayındır'ın adı, üç yıl önce önce Tarkim Havacılık, Orhan Air ve Borajet şirketleri yoluyla, havacılık sektörüne yaptığı iddialı girişle gündeme geldi. Bayındır, Uzanlar'a ait hangarı TMSF'den satın alırken, Fon'un DHMİ'ye olan tüm borçlarını üstlendi.
Borajet, 2008 Eylül'ünde anonim şirkete dönüştü ve sermaye artırımına gitti. Şirket  halen, süper lüks pervaneli jetiyle, bazı hükümet üyelerinin dış gezilerine de hizmet veriyor.  Ticaret Sicili kayıtlarına göre Bayındır, Borajet'in 100  YTL değerinde sembolik bir hisse sahibiydi. Ancak limitetten A.Ş'ye dönüşmesinden iki gün sonra hissesini (23 Eylül 2008)  Samir Bayraktar'a devrederek ayrıldı. 24 Eylül 2008 tarihli kararla, Bayındır'ın imza yetkileri de kaldırıldı.

OBAMA'YA EN YÜKSEK BAĞIŞ
Üç yıl önceki haberlerde Faruk Bayındır'ın arkasındaki 'gizemli Amerikalı ortak'ın kim olduğu merak ediliyordu. Ticaret Sicili'ne göre şirket yönetim kurulu başkanı Yalçın Ayaslı. Ayaslı, ODTÜ mezunu bir elektronik mühendisi. ABD'de yaşayan Ayaslı, Turkish Culturel Found'un kurucusu. Obama'nın başkanlık koltuğuna oturduğu seçimlerde 657 bin dolarlık bağışla, 'en yüksek bağışı yapan' kişi unvanını aldı. Ayaslı'nın, Cumhuriyetçi Parti'ye kayıtlı olduğu belirtiliyor.
Bayındır'ın hissesini devrettiği ve halen Borajet'in ortakları arasında yer alan Samir Bayraktar ise Ayaslı'nın Ege lezzetlerini tanıtmak amacıyla kurduğu Nar Şirketi'nin genel müdürü.

<h3>Siyasetin gündemi reform ve ittifak çalışmaları oldu. Peki muhalefet neden reform ve ittifak çal

Siyasetin gündeminde ne var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Gaziantep'te tır kazası! Yol trafiğe kapandı