• $8,4041
  • €10,0307
  • 489.181
  • 1408.81
4 Kasım 2018 Pazar

Göklere Yükselen Bir Kararlılık: İstanbul Havalimanı

Cevdet Erdöl
Cevdet Erdöl
YAZARIN SAYFASI

Aziz Milletimizin kadim tarihine, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğüne, 2023 yürüyüşümüze çok yakışan, ülkemizi cazibe merkezi, İstanbul’u marka bir şehir haline getirecek ve emsalleri arasında dünyanın en iyisi olan İstanbul Havalimanı pazar günü Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı.

Yılda 200 milyon yolcu, 6 bağımsız pist, 350’den fazla destinasyona uçuş, 70 bin araçlık açık-kapalı otopark kapasitesi ve diğer emsalsiz özellikleri ile 95.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin gücüne güç katan İstanbul Havalimanı Anadolu topraklarını 1071’den 2023’e, yeryüzünden gökyüzüne çıkarışın, torunun dedesine vefasının destansı ifadesi ve malûmun tezahürüdür.

Özellikle milli ekonomimizi hedef alan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde Türkiye’nin gücünün, kararlılığının 95 yılda elde ettiği başarıların bir sembolü bir zafer anıtı olarak Sayın Başkanımız tarafından açılan bu şaheser ile ülkemiz hava ulaşımı ve lojistikte de en üst lige yükselmiştir.

Kuruluşu ile övündüğümüz Cumhuriyet Türkiye’sini söylemleri ile değil eylemleri ile payidar kılma gayretinde olan Başkan Erdoğan bu minvaldeki en azametli eserini hizmete açarak dosta düşmana sergilemiştir.

Bu açılış sadece bir kurumun ya da bir işletmenin başarısı değil “Dünya Beşten Büyüktür” diyerek mazlumların umudu olan Türkiye’nin ben buradayım haykırışıdır.

Başkan Erdoğan spekülatif ve maksatlı “isim” tartışmalarına da herkese ve her kesime eşit mesafede olduğunu hatırlatırcasına; “İstanbul “ismi ile son noktayı koymuş ve herkesin, her kesimin Cumhurbaşkanı olduğunu kamuoyunun vicdanına adeta puntalamıştır.

İstanbul Havalimanı Sayın Cumhurbaşkanının, Türkiye’nin geleceğine yaptığı müstesna bir yatırım, bir ufuk projesidir. Avrupa, Asya hatta Uzakdoğu arasında entegre bir köprü olacak olan İstanbul havalimanı, ülkemiz için iş, istihdam ve kaynak olarak adeta arı kovanı gibi işleyecektir. İstanbul havalimanı, metropol yaşantısının ve modernitenin kaçınılmaz bir gerçeği ve bugünün, aydınlık yarınlara açılan kapısı mahiyetindedir.

İstanbul Havalimanı istikbalde asıl rüştünü ispata kadir olacak ve ne kadar mükemmel bir ufuk projesi olduğu yakinen görülecektir.

İstanbul Havalimanı Sayın Başkan’ın hizmet aşkının ve liderlik anlayışının zirvedeki temayüzü olup ceddimizin bize bıraktığı müstesna eserler gibi, bizim de yarına bıraktığımız bir abide olarak tarihin sayfalarında yerini alacaktır.

2023’e kısa bir süre kala Başkan Erdoğan’ın liderliği ve vizyonuyla büyük hedeflere yürüyüşümüz devam ediyor.

Bu şaheser yatırımı hayal eden, gerçeğe dönüştüren, emeği geçen, gece gündüz çalışan, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin demirbaşına kazandıran herkese milletçe minnet ve şükran borçluyuz.

MERAK EDİYORUM:

Irak ve Suriye’de son yıllarda yaşanan savaş ve iç gerilimler nedeniyle kaç çocuk öldü? İsrail tarafından 2018 yılı içinde kaç çocuk öldürüldü. UNİCEF bunların sayısını biliyor mu, önlemek için ne yaptı?

Sağlık ve afiyet içinde kalınız.

<p>Türkiye'deki yangın felaketi devam ederken Yunanistan'ın, Türkiye'ye itfaiye uçağı göndermeye haz

Komşu yine boş konuştu

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor