• $32,8778
  • €35,3903
  • 2493.83
  • 10708.8
16 Eylül 2022 Cuma

Bizim gündemin çiftleri

Haftanın en saçma polemiği eşi Cedi Osman'ı savunma amaçlı Cedi'nin takım arkadaşı Buğrahan Tuncer'e yönelik Ebru Şahin'in gergin tweetiydi. Ebru bir basketçiyle evlenince kendini basketbol yorumcusu ilan etmiş anlaşılan... Hadise ve Mehmet Dinçerler'in evliliğindeki soru işaretleri çözüldü ve Hadise, boşanma davası açtığını açıkladı. Hala bu evlilik neden bu hızla bitti orası muallak fakat hepimiz küçük çaplı bir şok yaşıyoruz diyebilirim. Diğer bir gündem ise Aşk-ı Memnu dizisiyle hepimizin gönlünde yer eden ikili Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ, yeni filmleri için New York'ta kamera karşına geçti ve ikilinin basına düşen fotoğrafları beğeni yağmuruna tutuldu. Uzun süredir bu ikiliyi aynı projede görmeyi bekliyorduk lakin beklenti o kadar yüksek ki seyirciyi tatmin edecek bir iş çıkarmak çok zor. Eğer ki proje beklentilerin altında kalırsa o eski Bihter-Behlül efsanesi de zihinlerimizde yara alacaktır.

SİYAHİ DENİZKIZINA TEPKİLER BÜYÜYOR

Dünya gündeminde yakından takip ettiğim başlıklardan biri Disney'in yeni animasyon filmine gelen tepkiler. Disney'in en eski ve ikonikleşmiş karakterlerinden "Küçük Denizkızı Ariel" tekrar çekildi. Hayranlarının heyecanla beklediği 2022 yapımında şaşırtan detay ise denizkızını siyahi oyuncu Halle Bailey canlandırması. Tam anlamıyla izleyiciye ters köşe olan bu hamle ırkçıların hedefi oldu. Filmin tanıtım videosu yayınlanır yayınlanmaz Youtube'un en kısa sürede en çok beğenilmeme butonuna tıklanmış videosu oldu. 500 bin kişi tarafından beğenilen video kısa sürede 1.5milyon beğenmeme tıklaması aldı. Videonun altında ırkçı yorumlar çığ gibi büyüyor.

OLAYA BİLİM İNSANLARI DAHİL OLDU

"Çocukluğumuzdan beri aklımızda yer etmiş beyaz bir genç kız karakterini değiştiren Disney, tüm çocukluk hayallerimi elimden aldı" yazanlar var. Olaya tanıdık bilim insanları da yorum getirdi ve su altında yaşayan bir karakterin bilimsel olarak renkli olamayacağını söylüyorlar. Öte yandan film fragmanını izleyen siyahi küçük kızların videoya tepkileri viral oldu. Siyahi denizkızının videoda göründüğü anlarda izleyen küçük kızların yüzlerindeki o şaşkın mutluluğu gördüğümde benim bile gözlerim doldu. Oyuncu Halle Bailey de "Renkli çocukların sesi olmak için bu projedeyim" açıklamasını yaptı. Kafamdaki soru, Disney bu hamleyi bir reklam stratejisi olarak mı yaptı yoksa gerçekten iyi niyetlerle siyahi çocukların dışlanmışlık hissini yok etmek için mi?

<p>Olay, Battalgazi ilçesi Başharık Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Toprak sok

Havalandırma boşluğuna düşen kuş kurtarıldı

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''