• $13,4695
  • €15,3515
  • 785.819
  • 2085.76
25 Mayıs 2012 Cuma

Yine oylar patlayacak

Çay üreticisinin yolları kapatmasını tebessümle izledik. Sadece, o güzel '2.5 yaprak'lara üzüldük. Ezildiler. Çöpe gittiler. Eylemin benzerlerini daha önce görmüştük. Hatırlayın fındıkçıların Ordu'daki gösterilerini. Ne AK Parti bıraktılar, ne Erdoğan. Sonuçta eski dostumuz Emniyet Müdürü Rıdvan Güler'in kellesi koparıldı. Şişli ve özellikle Diyarbakır'daki başarılı görev yılları hatırlanmadı. Kurbanlık seçilip, merkeze alındı. Sahi şimdi nerede ve ne yapıyor?
...
Trabzon'daki futbol protestoları artık olağan işlerden. Aynı sloganlar. Benzeşen küfür kafirler. Sonucu biliyorsunuz. Gösterilere yenileri eklendiğine göre, ilk seçimde ne olacağını merak etmiyoruz. Sandık günü geldi mi, Karadenizli gider oyunu aynı adrese yollar. Ordu'da direniş, Rize'de işgal, Trabzon'da protesto. Sonucu şimdiden yazalım; AK Parti'nin oyları patlar. Sakın birileri çıkıp yine bize 'Seçimde görürsünüz' mesajları atmaya kalkmasın. İnanmıyoruz.
***
Biraz dizicilik yapmak istiyoruz. Bu aralar en sevdiğimiz Tayyar 'Seyyar Tayyar'. Mecburi izinden dolayı Çocuklar Duymasın'a epey ara verdi. Göndermeleri müthiş. Umarız 'Zabıtaların yan geliri var' sözü, fazla baş ağrıtmaz. 'Patladı gitti'leri literatüre yerleşti. Bu dizinin en sıkıntılı bölümü Havuç ve arkadaşları. Gerçekten tat veren konular bulunamıyor. Emine'nin şoförlük eğitimi ve Haluk'un direksiyon hocalığı ise güzeldi. Arada İstanbul'un trafik sorunları ince ince irdelendi.
...
Muhteşem Yüzyıl'da bayanların iktidar mücadelesi erkeklerin piyonluğuyla devam etmekte. Arada 'Kadına şiddet'in işlenişini sevdik. Bu işin tarihsel derinliği hoştu. Olaya bizzat Kanuni'nin müdahalesi -Doğru olmasa da- iyiydi. Yalnız bir konuyu atlamayalım. Ölenlerin diriltilmesi yoluna gidilmesi tehlikeli. Senaryo grubuna hatırlatalım.
***
Basketbol konusuna bulaşmayız. Her ne kadar Avni Başoğlu kadar uzman değilsek de bu spordan anlarız. Futbolla birlikte lisanslı sporcu olduk. Haliç'te takım kaptanlığı yaptık. NBA maçlarını kaçırmayız. Bahsetmek istediğimiz Beko Basketbol Ligi'ndeki yarı finaller. Öncelikle Beşiktaşlı olduğumuzu kayda geçip, başlayalım. Galatasaray'ı elediğimiz günkü oyunda hakemler felaketti. Aynı tabloyu Anadolu Efes Banvit (2-2'lik) maçında da yakaladık. Futbol hakemlerini yerden yere vuranlar, basketboldakileri görmüyorlar mı? En basit kuralları uygulamada hata üstüne hata yapıyorlar. 'Neden?' sorusuna cevabımız gayet net; 'Koçları ezme kompleksleri var'. Bu durum, tedaviye muhtaç. Şimdiden tedbir alınmazsa, büyük olayların çıkması kaçınılmaz olacaktır.
...
Kasımpaşa-Konyaspor, seyir zevki müthiş müsabaka oldu. TRT'nin yayınında mütevazı bir spikerden söz etmek istiyoruz; 'Alper Bakırcıgil'. Bu delikanlı, hep başarılı. Kutluyoruz. Kamu Yayıncımızdan söz etmişken bir de düzeltme yapacağız. Fatih Erkoç-Serhan Asker ikilisini 'EURO 2012' diye yazmışız. 'Limit Yok' olmalıydı. Bu da bizim özürümüz.
***
Yakup Keser'in uzun analizinden yararlandığımızı, hatta bazı yeni bilgiler edindiğimizi belirtelim. Ertuğrul Berki'nin yeni yaşının mutluluk ve sağlık getirmesini diliyoruz. Tamer Turan'a çalışmasında başarılar. Kazım Eryılmaz'ın sözünü ettiği espriyi yakaladığımızı da belirtelim.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi