• $15,5557
  • €16,2165
  • 895.233
  • 2416.25
25 Nisan 2012 Çarşamba

Yine jüri yine kavga

Antalya TV Ödülleri'nin finalini TV-8'de izledik. Hem de baştan sona. Yazmadık. Sebebi belliydi; 'Jürili işleri sevmiyoruz'. Doğru seçim bile yapılsa, 'Bip atmalar' hiç bitmiyor. Gökmen Karadağ'ı beğeniriz. Bu defa birinciliği aldı diye kınayacak mıyız? Bizim de favorimizdi. Hatta ismi açıklandığında 'Nihayet. Oh be' dediğimizi hatırlıyoruz. 'Kanalı yayınladı da ondan' karalaması yapanlara sadece 'Ayıp ediyorsunuz' diyoruz.
...
Pek çok kez jüri üyeliği teklifi aldık. Reddettik. Asıl görevimizi aksatmak istemedik. Bu tip organizasyonlardaki zaman kaybı, günleri bulmakta. Kimileri gibi 'İzlemeden, sallamak'  huyumuz yok. Şimdi Antalya'yla ilgili finalimizi yapalım. Muhteşem Süleyman aldığı tüm ödülleri hak etti. Yalan Dünya'ya bonkör davranıldı.
...
'TRT Belgesel Günleri' için ilan edilen jüri üyelerine bayıldık. Üç ayrı daldaki ihtisaslaşma mükemmel. Bir işi yaptınız mı, böyle olmalı. Aynur Çelikcan'ın nazik daveti için teşekkür ediyor, başarı dileklerimizi yolluyoruz. Öte yandan '18. Kral Müzik Ödülleri' 30 Nisan akşamı İstanbul Kongre Merkezi'nde dağıtılacak. Esas ağlama ve sızlanmayı ondan sonra göreceksiniz. Şimdiden yazalım hazırlıklı olun.
***
Birkaç mesajla devam edeceğiz. Mehmet Çenteler'in e-postasına hem sevindik hem üzüldük. Övgü ve sağlık dilekleriyle mutlu olduk. Vedat Erzi'nin yolladığı balık notlarını beğendik. Epey yayınımız da var.
...
Gürbüz Evren, yeni kitabı 'Avratlar Cenneti Fransa'nın önümüzdeki günlerde Karınca Yayınevi'nden çıkacağını bildirdi. Kendi ifadesiyle Popüler Tarih'e katkıya başlayanlardan oldu. Kanal-B'deki 'Bekleme Odası'nı ise aralıksız sürdürüyor.
...
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'Uluslararası 1. Türkoloji Kongresi Üzerine' başlıklı yazısını musikidergisi.net'te bulabilirsiniz.
***
Eser Anlıatemer 'Bazı fikirlerimiz uymasa da sizi çok samimi buluyorum. Sizin gibi düşündüğünü çekinmeden söyleyen ve arkasında duran gazeteci görmedim. Bazıları bir gün söylediğinin, ertesi gün tam tersini yazabiliyor. Bu yüzden sizin gibilerin artmasına ihtiyacımız olduğu inancındayım' diyor. Peşinden de bir mini futbol analizi yapmakta:
'Türk futbolunun geldiği hale üzüldüm. Düşünün Türkiye'nin en iyi forvetlerinden olduğu söylenen Necati kaç tane gol kaçırdı, ben sayamadım. İyi forvet dedikleri Sercan, Semih piyasada yok. Trabzonlu Burak deseniz eh işte. Nerede o Hakan Şükür, Tanju gibi forvetler? Bizim bir an önce altyapıya önem verip Türk oyuncular yetiştirmemiz lazım. Yabancılarla bir yere kadar. Selçuk, Arda gibi futbolcuları çoğaltmalıyız. Tabi” çoğaltırken de Arda'ya yaptığımız gibi üstüne gidip küstürmemeliyiz. Galatasaraylı olduğum için bu takımdan örnek vereyim. Semih Kaya, Emre Çolak gibi futbolcularımıza sahip çıkmalıyız. Yoksa yabancılara para dökerek kulüplerin maddi olarak ne hale sokulduğu ortada. Bu şekilde Türk futbolu daha kötü hale gelecek. Süper finali izliyorum ama zevk alamıyorum. Ligin kalitesini arttırdıktan sonra, gerisi önemli değil. Yeter ki Türk futbolu iyiye gitsin. Eğer 72 milyonluk Türkiye'den 'Kaliteli futbolcu' çıkaramıyorsak bu ayıp bizim.'

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!