• $15,9199
  • €16,7827
  • 925.693
  • 2394.83
3 Ekim 2011 Pazartesi

Yeniler ve yenilenenler

Kendi sembolleriyle HTV yayına başladı. Bunu hastaneden hastaya kadar açmak mümkün. Adımıza konuşursak DIGITURK Platformu'nda bu ekrana bir süre önce rastlamıştık. Köşesinde 'Test' yazıyordu. Zaman zaman göz atmamıza rağmen, falcılık yapacak seviyeye geldik. Yani değerlendirmeye. Baştan kötü ile girelim. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu yapıdaki ekranı 24 saat oturup izleyen çıkmaz. Yayının yapıldığı merkez hariç. Bir de, program sahibi doktorlar. Kurguya gelince bakışımız farklı. Eski çalışma arkadaşımız Sibel Güneş'in, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'la söyleşisi 'Sağlık Gündemi' adını taşıyor. Ortaya konanların sıkça değişeceğini sanmıyoruz. Sibel'in bu işleri iyi bildiğini atlamayalım. O da sağlık muhabirliğinin duayenlerinden. HTV'nin en çok rating toplayacak bölümü Kırmızı Nokta. 17 yaşındaki halini bildiğimiz Billur Kalkavan bereket saat 00.00'dan sonra sazı eline alıyor. Kendi ifadesiyle 'Doktor Haydar Dümen'in dişisi' olacağına eminiz. Billur, bir haftaya kalmaz, Türkiye meselesi, pardon 'Malzemesi' olur. Sağlık belgesellerinden, güzellik malzemelerine kadar, 'Ara Sıcaklar' için iyi notu düşüyoruz. Mel Gibson'un 'Daima Genç'i ile George Clooney'nin dizisi 'Er' başka şeyler arayanlara. HTV'ye hoşgeldin diyoruz.
...
TRT Müzik yeni yayın dönemini görkemli toplantıyla tanıttı. TRT Müzik Koordinatörlüğü'nün -Başında İsmail Güngör var- organizasyonu Çırağan'da kahvaltılı olarak gerçekleşti. Elimize geçen metinlere baktık, başarılı olmasını umduklarımız fazla. En iyisi, izledikçe değerlendirmek. Bütün içtenliğimizle söylüyoruz TRT-M'in en dikkatli gözlemcisi biziz.
- - -
Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin eleme görüntülerinde, çekilen sıkıntı fark ediliyor. Hala Reha Muhtar taklitleri ve onun ağzından Sevda Demirel'in 'Patlayan Silikonları' var. Hatta Azer Bülbül tiplemesi ile -Sahi nerede?- karşılaşıyoruz. Yine de izlenme ölçümlerine bakınca, yarışmayı tepede görüyoruz. Demek ki halk böylesi organizasyonlara alıştı. Daha net tanımlamayla tutkulu oldu. Bunda Hülya Avşar'ın kendini maymuna parçalattırma gayretinin katkısı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Küçük bir not da Sergen Yalçın'a düşelim. Kısa sürede başımıza 'Eyyamcı kesildi'. Önümüzdeki seçimlerde TBMM'de Hakan Şükür'ün yanındaki koltuğa oturur.
...
Fenerbahçe, İstanbul B.B.'nin apoletini söktü. Oyun ve görüntü kalitesinden söz etmeyeceğiz. Üstünde durmak istediğimiz Hakem Cüneyt Çakır. FIFA'nın hedefini büyüttüğü gururumuz, Türkiye'de başarısız. Tribünün etkisinde kalıyor. Şansal Büyüka'nın 'Haklıdan yana olmalı' istemine kulaklarını tıkıyor. Rahatsız olduğumuz son örnek Gökhan Gönül'ü oyundan atması gerekirken, Webo'ya sarı kart göstermesi idi. Çakır, böylesi küçük işleri bırakmalı. Kaleci Volkan'ı teselliyi unutmayalım; 'Büyük kalecilerin, arada bir böylesi kötü günü olur'.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama