• $8,5116
  • €10,2906
  • 498.376
  • 1441.33
27 Mart 2011 Pazar

Ya günümüz hainleri?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Ne Ömer Hayyam, ne Oscar Wilde ne de bir başkasını tanırız. Kafamıza takılıp kalmış sitem dolu ve kısa anlatımlı sevgi sözcüğü Erdoğan Tokmakçıoğlu'na ait; 'Girdim yarin bahçesine. Parsellenmiş...'. Üstad'dan bu kez kitap aldık; ÜNLÜ TÜRK HAİNLERİ. Listeye alınanlara baktık, katılmadıklarımız var. Onay verdiklerimiz çok. Yeğenler, yiyenler sürüyle. Hacılar hocalar ve de kadılar. Yani adalet dağıtanlar. Merak eden İsim Yayınları'ndan temin edebilir.

...
Tokmakçıoğlu'nun hatırlatmasından yola çıkıp günümüze geldik. Sadece 48 saat, görüntülüsünden yazılısına medyayı dikkatle tarayın. 'Günümüz hainleri'ni yakalayacaksınız. Bazıları çarpık kafalarının esiri. Ezici çoğunluk 'Vatanını satacak kadar çıkarcı'. Haydi sıkıysa birisi bunların listesini yayınlasın. Mümkün mü? Hiç sanmıyoruz. Daha kokusu çıktığı an Erdoğan Usta'nın beğendiğimiz yakıştırması ters yüz olup başınıza kalır:
'Girdim cezaevine,
çıkmak ne mümkün!'

***
Şimdi de aday adayları furyası başladı. Bunların dalaşmasını, oturup izliyoruz. Siyaseti Meclis'te yapma kararı alanlara şaşırmıyoruz. Sıkıntımız bunlarla boğuşturmaya çağrılan gazeteci bozuntuları. İnanılır gibi değil. Hiçbir partinin sözcüsü zatı muhteremler kadar seviyesiz değil. TSK'nden yargıya varıncaya kadar saldırıyorlar. İçlerinde tüm emir kulluklarına rağmen gazetelerinden atılanları gördükçe şaşırıyoruz. Anlayın kalitelerini. İki kelimeyle 'Yazıklar olsun'.

***
TRT-M'deki THM programlarının devamlılığını seviyoruz. Örneğin Turnalar. Mustafa Gürsoy, Ömer Hayri Uzun ve Özgür Eren'in organize çalışması ortaya seyir zevki çıkarmakta. Bu hafta Erdal Işık'ın kendi yöresinden söylediği 'Mum Kimin Yanan Kerkük'ü bize göndermelerini atlamadık. Teşekkür ediyoruz. Ertesi akşam Necati Var'ın 'Türkü Söylemek Lazım'ında 'Havalı türküler' seslendirildi. Gerekçe güzeldi; DHMİ çalışanları stüdyodaydı. Tabi” ki Genel Müdür Orhan Birdal başlarında olmak üzere. Bu kuruluşu, THM CD'si hazırladığından dolayı kutluyoruz.

...
Show-Max'teki 'One Man Show'dan iyice rahatsız olmaya başladık. Bu kanalın sorumlularının ne yapmak istediğini çözemiyoruz. Haftanın en önemli gecesini dahi katlettiler. İlgisiz, alakasız konu ve konuklarla zaman dolduruluyor. İş yapanlar, İlgi toplayanlar ya kovuluyor ya da kaçmak zorunda bırakılıyor.

***
Kral Müzik Ödülleri, yıllarca iki önemli etkinlikten biri oldu. Kral TV'nin el değiştirmesi bu organizasyonun canlandırılacağının işareti. Onyedincisi planlanan gecenin tarihi 29 Mart Salı. Yer Doğuş Power Center.

...
Ayaklı Gazete'nin '2010 Yılı TV Yıldızları' ise 5 Nisan akşamı belli olacak. Tayfun Topal arkadaşımızın, bu konudaki başarısından eminiz. Seçtiği mekan, Suada-Kuruçeşme.

...
Dört x Dört, üç yıl sonra ikinci albümü 'evet'le geri döndü. Bilindiği gibi ilk çalışmanın ismi 'hayır'dı. Demek ki aradan geçen sürede kadın-erkek ilişkisi olumluya dönüştü.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı