• $7,52
  • €8,9983
  • 409.369
  • 1538.04
09 Nisan 2011 Cumartesi

'Turkcell ile büyüdük

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Her türlü iletişim yoluyla ulaşanların kafa yapısıyla bire bir uyuştuğumuza inanıyoruz. Verilen mesajların yüzde yüze yakını böyle. Son 24 saat içindekiler arasında gerçekten duygulandıranlar 'Milli GSM operatörü' üstüne. Bunlardan Engin Balim'in
e-postasını, sözcü seçtik:
.Turkcell'in CEO'su Süreyya Ciliv 'Turkcell Türk kalmalıdır. Anadolu'dan çıkan bir kurumdur. Bunun devamının ülkenin geleceği için gerekli olacağına inanıyorum' demiş. İlk cep telefonuma 1999 senesinde üniversite sınavlarına hazırlanırken kavuştum. O zaman telefonların uzun anteni vardı. Cebinize kolay sığmayan cinstendi. Cem Uzan'ın Telsim'ine göre Turkcell daha iyi çektiğinden babam 0532'li bir hattı da hediye etmişti. 'Aman oğlum sadece önemli bir şey olunca ara, ben memurum' uyarısını unutmadı.
. Kısaca biz Turkcell ile büyüdük. Zaman zaman şişkin faturalara kızıp, 'Bu sefer ben de şu kampanyalı hatta geçeceğim' desem de Türk markası olması ve bana göre hala bir prestij göstergesi olarak Turkcell kullanmaya devam. Malum birçok kurumun adında Türk  var ama içinde Türk hissedar kalmadı.
. Atatürk ve arkadaşları boşuna mı bankaları, sigorta şirketlerini, telgrafhanelerini milli sermaye ile Türkleştirmişlerdi?
. NOT: Bazı kurumların yerli sermayenin elinde kalması elzemdir.

***
O kadar değişik konuda içdökme alıyoruz ki, yer bulamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Aralarında Ertuğrul Berki gibi şakacılar da var. 'YGS için açıklamalarda tüm üst kademe tatmin oluyor. Bir tek ben olamıyorum. Sonunda Dr. Haydar Dümen'e başvurdum' diyor.

...
Mustafa Aydoğdu, Prof. Dr. Ali Nihat Mındıkoğlu'nun hayatta olduğunu kibar bir dille hatırlatıyor. Hocaya ömür katmışız. Emrehan Halıcı'nın 'Nasıl Emre olduğunu soran' isim Hasan Gürlek. Uyarısı üzerine, orijinale baktık Emrehan yazmışız. Dizgideki arkadaşın hediyesi galiba. Düzeltmeden de aynı şekilde geçip, gitmiş.

...
Sanat, müzik ve çevre etkinlikleri diz boyu. Yer meselesi. Örneğin TEMA Vakfı 28. Mütevveliller Heyeti toplantısı yapıldı. A. Doğan Arıkan Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Yardımcılığına Deniz Ataç getirildi. Diğer üyeler ise şunlar; 'Ersin Özince, Meral Gezgin, Erdal Yıldırım, Y. İren Karaca. Prof. Dr. N. Zeren Gülersoy, Prof. Dr. Murat Altın, Tezcan Yaramancı, Sait Köse ve Mustafa Yarılan'. Denetleme Kurulu'na ise Mahir Gürbüz ile Sabit Esin seçildi.

...
ODTÜ'nün '50. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri devam ediyor. Bugün 'Mor Cepken, Sedefli Kama' adlı gösteri var. Yer İş Sanat Kültür Merkezi-Levent. Zeybeklik geleneği ve Kurtuluş Savaşı'nı konu alan etkinlik saat 20.00'de başlayacak.

***
Wipe Out'u izlemeyi seviyoruz. Öncelikle gülüyorsunuz. Espri ekibi muhteşem. Anlatım hoş. Kameralar olağanüstü. Hani bazen 'Kafanızı dağıtmaya ihtiyaç  duyarsınız ya...' işte bu gerçekleştiriliyor.

...
Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final ilk ayakları tamamlandı. Beşiktaş tek hedefe odaklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, penaltıyla büyük fırsat kaçırdı. Dramatik olan Fi-Yapı İnönü'deki seyircisizliğin benzeşenini Atatürk Olimpiyat Stadı'nda görmemiz. İlkinde 'Federasyon'un cezası' vardı. Ya ikincisinde?

<p>Bomba arama köpekleri 'Ban' ve 'Tim', Barış Pınarı bölgesindeki sivil halka yönelik büyük bir sal

Barış Pınarı bölgesinde 'Ban' ve 'Tim' büyük saldırıyı önledi

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi