• $9,2887
  • €10,7734
  • 527.414
  • 1413.63
3 Aralık 2010 Cuma

TRT Spor neyi bekliyor?

Şimdi yazacaklarımızı Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT'den sorumlu Bakan Bülent Arınç'ın okumasını istiyoruz. Takip ettiğimiz kadarıyla TRT-3'ün TRT-Spor'a dönüşmesinin önünde hiçbir engel kalmadı. Niye bekleniyor hala anlamış değiliz. Yapılacak tek iş Açık Öğretim'e uygulananın aynı olacak. Meclis TV'yi, 'Turizm ve Belgesel' kanalına monte edeceksiniz. Bunu yaptığınız anda tüm sporseverlere 'Şapkayı havaya attırırsınız'. 'Bank Asya Birinci Ligi', birinci kanaldan asıl yerine aktarılır. ULEB'teki Asvel-Beşiktaş maçını Haber Türk'e sallamaktan kurtulursunuz.

...

Bundesliga, İspanya Basketbol Ligi, zaten olması gereken yerde. Tenis, yüzme, kayak, boks, paten, binicilik, güreş, tüm amatör sporlar ve diğerleri TRT-Spor'dan verilecek. Belgeseli, nostaljisi, günceli, her şey birarada. Eldeki kaynakların zenginliği ortada.
...
Diğer 14 ekrandan geriye stüdyo sıkıntısı kalıyorsa, bunun çaresi basit; kiralama sistemi. En önemli avantaj ise, işin başına Ersin Küçükbarak gibi ismin getirilmesi. Kim bilir onun kafasında hangi 'Kozmik projeler' var. Anlayacağınız şeker, yağ, un hatta irmik mevcut. Her şey hazır. Yukarıdan gelecek tek bir emir bu işi hayata geçirir; 'Helvayı yapın'. Yani TRT-Spor'un kurdelesi kesilsin. Bu işi de Sporcu Başbakan çok iyi becerir.

***

TRT Müzik için 'İşler rayında' notu düşebiliyoruz. Siyasetten, spordan hatta diziden sıkılsak, basıyoruz 95'e -DIGITURK plataformundaki yeri-. O kadar iyi koordine oldular ki, TRT AVAZ'daki Azerin'in programıyla ortak yayına geçiyorlar. Konuk Ege'yi dinliyorsunuz. Arada Azerbaycan'da okulunu ya da kursunu tamamlamayanların sahneye çıkıp şarkı söylemesinin yasak olduğunu öğreniyorsunuz. Bu konuda darısı başımıza.
...
Aynı kanalda 'Sinan Özen Söylüyor' bir başka ilgi alanı. Zeliha Sunal'la İtalyanca düet dahi yapıyor. Ercan Akışık komedyenliğinin yanı sıra güçlü sese sahip olduğunu, topladığı alkışlarla ıspatladı.
...
Özgür Arkon'un cinayetine tanık olmuyor da değiliz. Bu nasıl 'Sarı Gelin' türküsü diye soruyoruz. Sözler ortadan başlıyor. Klipte 'Siyah saçlı, sarı gelin' izliyorsunuz. Metruk fabrikadan, denize ulaşılması tüy dikiyor. Anlayacağınız, küçük arızaları bile atlamıyoruz.

***

  Emre Emiral ve Mustafa Özden'in mesajlarına teşekkürler. Recep Kaplan önemli uyarıda bulunmakta. Af Kapsamı'na alınmayan bir öneride bulunmakta. Memuriyetten (657) ayrılıp, yeniden dönenlere isteğe bağlı borçlanma talep ediyor. Kaplan, haklı. Çünkü Bağ-Kur'ludan SSK'lıya kadar bu hak verildi.
...
İstanbul Taksicileri bu aralar endişeli. Herkese plaka verilip, Akbil'le ödeme yapılmasına karşı çıkıyorlar. Mesaj yağmuru altındayız.
...
Basın İlan Kurumu 6 ilde daha şube açma kararı aldı. Bunlar, Afyon, Batman, Denizli, Hatay, Manisa ve Zonguldak'ta.
...
'Disney Live! Mickey'nin Müzik Festivali' 27 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da. Yer Haliç Kongre Merkezi.
...
'Uluslararası Medya Sempozyumu' 10-12 Aralık'ta. Bağcılar Belediyesi ile Basın Yayın Birliği'nin organizasyonuna, yerli ve yabancı uzmanlar katılıyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu