• $7,3732
  • €8,9822
  • 442.853
  • 1551.57
01 Temmuz 2012 Pazar

Tatilciler hızlandı

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Aklınıza hangi ağır top geliyorsa, birer birer 'Sezon finali' yapmakta. Arada 'Fatmagül'ün Uzun Donu' gibi ağır üzüntüler veda etmiyor değil. Hemen 'Kaynanalar' ve 'Bizimkiler' gibi epey uzun soluklu yapımları hatırlıyoruz. Bir de Amerikalıların Kore Savaşları ile dalga geçen MASH'ini. Bu komedi dizisinin hastasıydık. Şimdi de satın alınıp, yayınlansa mutlaka tutacaktır. Gırgır, şamata ve zaman zaman Kore'de savaşan Türk Tugayı'nın bıyıklı aslanları yer almakta.
...
'Adını Feriha Koydum' ve son olarak 'Yalan Dünya' da tatilciler kervanına katıldı. Beyaz Show'un bu işte öncelik aldığını hatırlarsanız, Beyazıt Öztürk rahat şekilde adada hem tatil hem reklam çekimi yapabilir.
***
Laf Lafı Açıyor'u çölde vaha bulmuş gibi izliyoruz. Mesut Yar'ın olgunluk dönemine geçtiğine yemin edebiliriz. En önemli artısı, doğaçlama makinesi haline gelmesi. Son konuklarından biri Zeki Kayahan Coşkun'du. Bu yetenekli gençteki küskünlük ekrana yansıdı. Belli ki, 'Ben artık oldum' havası ve ardından gelen burunüstü çakılma, moral bozukluğu yarattı. Zeki, ismi gibi kafaya sahip. Dileriz, 'Tevazu' denen üniformayı bir an önce giyer. İşte o zaman yıldızının yeniden parladığını fark edecektir.
...
Medya Kralı'nda seyircisiz finallere devam edildi. Can Bonomo'nun, hatır için geldiği belli oldu. Reyhan Karaca'yı ise bir türlü şarkıcı olarak kabul edemedik. Kızcağız, çabalıyor ama bir yere ulaşamıyor. Sebebi çok basit; 'Ses yok'. Bu saatten sonra bir şeyler yapabilir mi? O da çok güç.
***
Show TV, 4 Temmuz akşamından itibaren Wipe Out'un yeni bölümlerini yayınlayacak. Zamanlama güzel; Survivor bitti. Orhan Ayhan'ın esprileri ve Asuman Krause'nin sunumuyla, ölü sezonun rengi olurlar.
...
TRT, yaklaşmakta olan Ramazan'a hazırlığı hızlandırdı. Seksenler ile Avrupa Avrupa dizilerinin yapımcılarına, bu konuda gerekli talimat verildi. Kamu Yayıncımız zaten iftar öncesi, topun patlama anı ve sonrasıyla kutsal ayın uzmanı konumunda.
...
TRT-M'e alınan 'Eğlence Gecesi', bir dönemin 'Sayısal Gece'lerine dönüştü. Hangi belediye iyi çalışıp, torpil patlatıyorsa, oradan canlı yayın yapılmakta. Ancak konuk veya konuklar kim olursa olsun, hava kaçtı. Bunda ana neden Metin Şentürk'ün suratsızlığı. Bozuk gidip, ayrılma noktasına gelen aile hayatı. Biz olsak, bir süreliğine Doğa Rutkay'ın yanına başka partner bulurduk.
***
Bazı iller hem şanslı hem şanssız. Örneğin Hatay bunlardan. Yeri açısından, stratejik. Bu yüzden mükemmel doğası ve tarihi yapısını sunmakta zorlanır. Şimdilerde başlarında M. Celalettin Lekesiz gibi pırıl pırıl vali var. Son çalışması 'Hatay İl Turizm Stratejisi Ve Eylem Planı' adını taşıyor. İnceledik, dört dörtlük. 2012-2015 dönemi için her şey hazır. Ancak, Suriye ile iyice bozulan ilişkiler, 'Her şeyi mahvetti' demek mümkün. Yine de Sayın Vali Lekesiz'i kutlamalıyız. Savaş olasalığında dahi gayret içinde.

<p>Türkiye'de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?</p><p>HDP tabanı hangi olaylar sonrasında part

HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'a geldi

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi