• $16,7257
  • €17,6955
  • 988.149
  • 2537.62
4 Ağustos 2012 Cumartesi

Soğuksu Mezrası'nda

Müzik kanallarını turlamayı severiz. İftar öncesi de bu işi yapıyorduk. Bir de baktık Kral TV'de Mehmet Şimşek var. Ekranın ev sahibi 'Mehmet'in Gezegeni'. Ama yerin ev sahibi Maliye Bakanı. Doğduğu topraklarda, Soğuksu Mezrası'ndaydı. Şimşek, içinden çıktığı yörenin insanlarıyla iftara hazırlanıyordu. Vatandaştan gelen soruları cevaplandırdı. Öte yandan Orhan Ölmez'in parçalarını dinledi. Bakan Şimşek'ten ilginç tespitler dinledik. Örneğin emeklileri de dahil ederseniz, toplam 5300 milletvekili var. Bunların 'Gözünüze dizinize dursun denilen maaşları' on yıldan bu yana gerilemekte. Asgari ücret baz alınan araştırma gerçeği ortaya koyuyor. Kendi adımıza konuşursak 'Milletvekili iyi para almalı' diyoruz. Çünkü, elinde reçeteyle gelen seçmene maaş yetmez. Konaklayanları, hatta Ucuz! Meclis Lokantası'nda ağırlananları giderlere ekleyebilirsiniz.
...
Mehmet Şimşek'in ülkeyi bölme çabasındakilerle ilgili laflarını beğendik. Batman'ın bir mezrasından çıkacaksınız ve dünyanın en önemli finans kuruluşlarından birinin en üst noktasında yer bulacaksınız. Şimdi Maliye Bakanlığı yapacaksınız. Bir de Suriye'ye bakın. Burada Kürt nüfusunun nüfus kağıdı, vatandaşlık hakkı yok. Oy bile kullanamıyorlar. Şimşek'in de vurguladığı gibi; 'Fitne fesada imkan vermemeliyiz. Her şeyimiz ortak. Bin yıllık birlikteliğimiz var'.
***
Enver Aysever'in, Aykırı Sorular'ın bazı günlerinde mutluluk tebessümleri saçtığını fark edebiliyoruz. Örneğin İlhan Şeşen'de böyleydi. 'İki eski tüfek' tam kafalarına uygun konuştular. İnce mesajları almakta zorlanmadık. CNN TÜRK'le ilgili bir başka notumuzu da iletelim. Kardeş yayın kuruluşlarıyla ilgili tanıtımlardaki yanlışlıklara devam ediyorlar. Mesela 'Eşim Bilir, bugün 19.45'te Kanal-D'de' yazılıyor. Saate bakıyoruz 20.35.
...
Ustura Kemal, Eylül'de Show TV'de başlıyor. Tanıtımların Oktay Kaynarca üstüne kurgusu doğal. Dikkat ediyoruz sanatçının rol yeteneği kadar 'Sesi de ön planda'. Kaynarca, bu tip roller için biçilmiş kaftan. Ancak bu kez durumu farklı. Dizi bittiğinde ortaya bir de CD çıkar.
***
Mehmet Göçer 81 yaşında. 1957'den beri Elbistan Postası ve şimdilerde Elbistan'ın Sesi gazetesini çıkarmakta. Köşe yazarlığı yetmemiş gibi, UN SANDIĞI ismini verdiği kitapları yayınlıyor. Beşincisini tamamladı. Önemli özelliği yaşanmış öykülerin yer alması. Önsözdekiler arasında, Yargıtay ve Sayıştay Başkanlarını görmek güzel. Kahramanmaraş Valisi de bunların arasında. O kadar ilginç anekdotlar var ki, hepsi birbirinden güzel. İmkanınız varsa, UN SANDIĞI serisini okuyun.
...
Barbaros, bu defa Hayırdır isimli albümüyle müzik marketlerde. Zeynep Talu'dan Burak Erkul'a, Govher Hasanzade'den Aykut Gürel'e epey ismin katkısı var. Suat Ateşdağlı'nın Yeter'e remiksi bambaşka.
...
Cemil Demirbakan, değişik ses rengiyle dikkatimizi çekmekte. Karışık Kaset, gerçekten adı gibi. Artun Ertürk'ün besteleri ağırlıklı çalışma Barbaros'unki gibi Sony'den. Tek eksik Meyra. 'Kemal Ilıcak'ın Annesi' herhalde doğum hazırlıklarından zaman ayıramadı.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Her gün iki tane yumurta tüketirseniz... İşte vücudunuza etkileri

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi

Bartın'da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor! caddelerde su taşkınları oldu