• $15,9693
  • €16,7935
  • 932.02
  • 2393.61
15 Temmuz 2011 Cuma

Serefli ikincilik öyküsü

Beşiktaş işi bitirmiş gibiydi. Geride kalan üç maçta alınacak tek galibiyet şampiyonluğu getirecekti. Beykoz'la berabere kalındı. Küme düşmesi kesinleşmiş Diyarbakır-
spor, belediye otobüsüyle İstanbul'a geldi. Sahaya çıkıp formaliteyi tamamlama peşindeydiler. Sadece otel ve yiyecek-içecek masraflarının ödenmesi istendi. Sonuçta Baba Hakkı'ya danışıldı. Efsane Kaptan ve Başkan anında reddetti. 'Bu parayı futbolcularıma dağıtırım'la noktaladı. Diyarbakır, galip geldi. Yüksel'in elle müdahalesi ve gelen penaltı. Metin Oktay'ın şutu ve kaçan şampiyonluk. Kupa Galatasaray'ın. 'Beşiktaş'ın Şerefli Tarihi' böylesi örneklerle dolu.
...
Bugün koca kulübün getirildiği noktaya bakın. Sadece kulübün Asbaşkanı ile Teknik Direktörü mü Metris Cezaevi'nde? Mazisi şan ve şerefle bezenmiş bir camiayı, rezil etmeye kimin hakkı var? Kupa uğruna, 'At karşılığı şike' teklif ediyorsunuz. Adalı, bonus olarak bir de 'Midilli eşeği verseydi'. BJK'ın yakın geçmişini tarayın, bakalım. 'Şerefli İkincilik'in patenti kime ait? Kirlenmiş, pisliğe yuvarlanmış tenekeleri reddediyoruz. Bir konu üstünde de önemle vurgu yapmak istiyoruz. Yıldırım Demirören ve ekibi bir an önce istifa etmeli. 'Olağanüstü kongre kararını' bekliyoruz. Kupayı iade ederek temizlenmek mümkün değildir.
***
Dünya Bayanlar Şampiyonası'nda finalin adı kondu; ABD-Japonya. Yarı Final maçlarını Eurosport ve TRT Spor'dan dönüşümlü izledik. ABD-Fransa ile Japonya-İsveç'in skorları aynı oldu; 3-1. TRT'deki anlatımda tek konuya takıldık. Spiker, Fransız takımındaki Louisa Necib'i abuk bir şekilde telaffuz etti. Kız Tunuslu, halis mulis Necib işte. Paris aksanıyla söyleyince daha entel mi olunuyor? Biz yine de yarınki üçüncülük, pazar günkü şampiyonluk maçlarını kaçırmamanızı öneriyoruz. Tabi”, ABD kalecisi Hope Solo'yu da.
...
Sadri Şener'e 'Yurtdışı yasağını' çözemedik. Bu bir anlamda 'Trabzonspor'a yabancı futbolcu sınırlaması' değil mi? Bilindiği gibi, oyuncu seçilir. İş pazarlık safhasına gelince, Şener devreye girer. Yani uçağa atlar ve gider. Peki şimdi ne olacak?
***
Bay İfade'yi-Volkan Akay- bir süredir ihmal ettik. Son yolladıklarından bir bölümü aktaracağız:
. Ali Taran-Ayşe Özyılmazel Olayı'nı Cübbeli Ahmet Hoca ağzıyla yorumlayalım. Zira kendisiyle sanal bir diyalog hayal ettim.
- Birader, ZİNA yapsalardı daha mı iyiydi!.. Evlendiler HELAL oldular işte!
. Gelelim PANPİŞ Hilal Cebeci'ye ya da CİCİŞLERİN tabiriyle Hilal MEMECİ'ye.
- Aferin kıza, sanal ortamı çok iyi kullanıyor. Kendisinden önümüzdeki günlerde konuyu BİRAZ DAHA AÇMASINI bekliyor tüm sanal alemciler!
. Acun Abi'ye not:
CİCİŞLER (Ceyda ve Esra kardeşler) ile TANER-METER dörtlüsüne GRUP PROGRAM yaptır Abi. Hilal Cebeci'yi de, Artiz Mektebi'ndeki Haldun Dormen gibi ÜSTADE PANPİŞ olarak zirveye oturt. Biz de gelmiş geçmiş en eğlenceli şov programını seyredelim.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister