• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
10 Aralık 2010 Cuma

Sarı Çizmeli Mehmet Ağa

Çeşitli zaman aralığında beş ayrı üniversiteden konferans önerisi aldık. Önemli kuruluşlar olmalarına rağmen hiç düşünmeden reddettik. Sebep belliydi; 'İki kişi çıkıp havayı gerebilirdi'. Doğrusu Ankara Üniversitesi SBF'deki son olaylar, endişemizi haklı çıkardı. Böylesine 'Çok sesli' ortamlarda, katılımcıların tamamını memnun edecek geçmişimiz yok. Adam 'Uç solda', biz değiliz. 'Etnik ayrımcı'lar var, toptan karşıyız. Bu gerekçelerin çok fazlasını sıralayabiliriz.

...
Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun yumurtaya bulanmış halini görünce, gülemedik. Tanıdığımız en medeni insanlardan biridir. Her şeyden önce sevecendir. Siyasi çizgisine karışmıyoruz. Ancak, düştüğü duruma üzüldük. Ne olursa olsun 'Başkalarının günahı ona fatura edilmemeliydi'. Hani dilimizin ucunda bir isim var ama yazamıyoruz. Çünkü 'Hedef gösterdi' demesinler. Kendileri tam yumurtalık, hatta 'Una da bulamalı'. Son demeciyle, öğrenciye şirin gözükmeye çalışsa da bu sayın bakana özel gıcığımız var. Kim mi? Söylemeyiz. Hani şarkıdaki gibi; 'O kendini biliyor'.

...
Gırgıra devam edelim. Ders almayıp, üniversitede yumurta poligonu görevi yapacaklara tavsiyelerde bulunacağız. Meltem'de ters dönen şemsiyeler sizi korumaz. Profesyoneller için yapılanları var. Kurşun bile geçirmiyor. Bunlardan alsınlar. Ya da çok daha ucuzu var. Formülü bizden. Hani, şu İSKİ'nin kapişonlu sarı yağmurlukları var ya. Onları giyeceksiniz. Yetmez. Ayaklarınıza ayakkabı yerine aynı renk 'Lağımcı Çizmesi' geçireceksiniz. Devekuşu yumurtası atsalar, elbiselerinize bir şey olmaz. Çıkışta ilk oto yıkamaya girer ve kendinizi fırçalatıp temizletirsiniz. Pırıl pırıl parti grubuna dönersiniz.

...
Aslında bu işlerin en iyi çözüm formülünü beşN birK'da izledik. SBF'nin en önemli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mümtaz Soysal ile şampiyon güreşçimiz ve halen AK Parti Milletvekili olan Hamza Yerlikaya yan yana oturdular. Mükemmel bir şekilde ve tam demokratik tartıştılar. Sonunda el sıkışarak ayrıldılar. Bütün bunlar olurken Cüneyt Özdemir de onları tebessümle izledi. Bu tabloyu her yerde, herkeste görmek istiyoruz. Kolay mı? İşte orası zor.

***
Yok Böyle Dans'tan elenen Bora Kozanoğlu'ndan nazik bir mesaj aldık. Başarılı sporcumuza teşekkür ediyoruz. Sörfte 2007 yılında yaptığı dereceyi, 'Vice World Champion'u kazanışını hatırlayanlardanız.

...
25 Aralık Cumartesi günü İsmet İnönü anılacak. Taksim Hill Otel'de düzenlenecek konferansın konusu 'Siyasi hayatımızda geçmişten geleceğe bakış'.

...
Kendi istekleriyle ayrılıp, memuriyete (657) geri dönenlerin borçlanabilme istekleri çığ gibi. Tüm ilgili ve yetkililere bir kez daha hatırlatıyoruz.


...
ÖZEL NOT: Gözlerimizdeki sorunlarla ilgili hastane turlarımız devam edecek. Merak eden dostlarımıza iletelim istedik. İlgilerine minnettarız. Muharrem Akduman'ı da ihmal etmiyoruz. Bu aralar sağlıkla ilgili fazla problemimiz var. Onlarla boğuşuyoruz.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!