• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
2 Haziran 2012 Cumartesi

Örnek şanlı mazi

Taşkın Zıvana, 'İyi Beşiktaşlılardan'. Camianın şanlı geçmişini hatim indirenlerden. Şu sıkıntılı günlerde olağanüstü bir 'Kurtuluş Reçetesi' yolladı:
Burhan Abi merhaba ,
Uzun zamandır sana yazamadım, ama tabi” ki yazılarını takip ediyorum. Beşiktaş'ın içinde bulunduğu şartlar Beşiktaş'ın yeniden ayağa kalkması için bulunmaz fırsattır. UEFA'nın aldığı men kararı camianın daha çok kenetlenmesini sağlayacaktır ve bazı gerçeklerin üstü artık örtülemez.
Beşiktaş'ta yakın geçmişte olanlarla ilgili yazmak istemiyorum. Ders alması gereken bazıları sanırım dersini almıştır. Tüm bu olanlara rağmen kimi konuları görmek istemeyenlere ise bizim yazmamız da fayda etmeyecektir. Bu yüzden artık geleceği düşünme zamanı. Ama önce Beşiktaş'ta bazı kesimlerin camianın nasıl bir bünyeye sahip olduğunu hatırlaması gerekiyor: Beşiktaş'ta başkan kulübe kuru pasta bile alırken ayrı pastanelerden fiyat alıp kulübe en hesaplısını getirten, kulübün parasına böyle sahip çıkan Süleyman Seba'dır.
...
Beşiktaş'ta kaptan hakemlerin kendisine duyduğu saygı nedeniyle hasta olduğunda formasının üzerine süveter giymesine izin verilen Hakkı Yeten'dir. Kaptan, ayak parmağı kırıldığında kramponunun ucunu kesip kırık parmağını biraz rahatlatarak o şekilde oynayıp takımı yalnız bırakmayan Rıza Çalımbay'dır. Beşiktaş'ta futbolcu aile hayatı, istikrarı ve centilmenliği ile örnek olan Ulvi'dir, Kadir'dir. Beşiktaş'ta yıldız futbolcu sahada en az diğerleri kadar koşan Şifo Mehmet'tir. Beşiktaş'ta teknik direktör, ciddiyetini ve saygınlığını üst seviyede tutan, kadro istikrarını koruyan, belli bir sistem dahilinde oynatan, disiplinden asla taviz vermeyen Gordon Milne'dir. Beşiktaş'ta taraftar 'Biz seni sevinmek için sevmedik' diyen taraftardır.
...
Sayın Başkan Fikret Orman; bu zor zamanda taşın altına elinizi soktunuz. Mütevazı, güler yüzlü, efendi, aklı başında konuşmalarınız ve duruşunuzla o koltuğa layık olduğunuzu gösterdiniz. Elbette hatalarınız olacaktır. Her şartta yanınızdayız. Lütfen teknik direktör seçerken Milne gibi istikrarlı, sabırlı, sistem adamı birini seçiniz. Öyle birini seçin ki 2-3 sezon sonra meyveleri toplamaya başlayalım. Çünkü Beşiktaş'a sistem lazım. Bu sistem yıllarca aynı kalmalı, teknik direktör değişse bile değişmemelidir. Altyapı da buna göre kurulmalıdır. Sayın Fikret Orman, şu andaki altyapı eğer bir Ekrem Dağ, Mustafa Pektemek, Hilbert bile çıkaramıyorsa, kapatın. Yok eğer kapatmayacaksanız Serpil Hamdi Tüzün koordinatörlüğünde bir altyapı devrimine ihtiyaç var. Futbol , erkek basketbol ve hentbol dışındaki tüm branşlara son verin. Şu anda 1 kuruş için bile tasarrufa ihtiyacımız var.
...
Büyük Beşiktaş taraftarı; şimdi Beşiktaş'ı yeniden ayağa kaldırmak dönemi. Bazı asalakları uzaklaştırmak zamanı. Bunlar yıllardır kişisel menfaatleri için Beşiktaş'ı kullandılar, rant sağladılar. En büyük zararı bunlar vermiştir ve gelecekte de Beşiktaş için yine tehlike bunlardır. Şu anda kısa vadede kupa düşünemeyiz. Yeniden Beşiktaş'a mali disiplin getirmeliyiz. Sabır şart. Bunun için de maçlara gidip takıma destek olmalıyız. Lütfen saha kapattıracak ve kulübe ceza gelecek olaylardan kaçının. Beşiktaş mağazalarından bütçenize uygun ürünler alıp kulübe destek olun.
Şeref Bey 'Feda' dedi. Şimdi de daha çok 'Fedakarlık' sırası bizde. Beşiktaşlılar, kırık parmaklarımız önemli değil, kramponların ucunu kesin. 'Ölüm kalım maçı'na çıkıyoruz!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''