• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
26 Haziran 2012 Salı

Okuma-Yazma dahi bilmiyor

Haftaya yine kaos trafikle başladık. Yeri geldi, bir gözlemimizi anlatalım. Bir grup işçinin başındaki Çavuş, talimat yağdırıyor. Yaklaştık, adamın okuma yazması yok. Yanılıyor muyuz diye izlemeyi sürdürdük. Aynen öyle. Tevekkeli değil, bazı yerler dört defa kazılıyor. Yakıt masrafı, araçların önemli aksamlarının aşınmasını bir kenara bıraktık. Tekrar tekrar dökülen betonlar  bedava mı?
...
Arada iki kişi çıkıyor yolları 'Yassah hemşerim' bantlarıyla kapatıyor. 'Neden, niçin?' diye soran yok. Dünyanın hangi ülkesinde böylesi kurgu var? Denetleyen, hesap soran var mı? Tam zamanı Dr. Korhan K. Gökmenoğlu'nun -Kaliforniya Üniversitesi/San Diego Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi- yolladığı e-postadan söz edelim. Daha doğrusu özetleyerek yayınlayalım:
'Değerli Burhan Ağabey, yazılarınızı her gün takip etmekteyim. Belirttiğiniz trafik canavarına söyleyecek laf yok. Fakat benim söylemek istediğim başka konu olduğu için bu e-postayı yolluyorum. Ben yazılarınızı okuyarak büyüdüm. Birkaç ay önce oğlum oldu. Şimdi onun da sizi okuyarak büyümesi gerekiyor. Bu sebeple en azından önümüzdeki 20 yılda gerek sağlığınıza çok dikkat etmenizi, gerek böyle magandalardan sakınmanızı rica ediyoruz. Bu vesileyle ellerinizden öpüyor, sağlık diliyorum.
Dr. Gökmenoğlu'nun dileklerine teşekkür ediyoruz. Minik Gökmenoğlu'na da başarı dolu uzun ömür temenni ediyoruz.
***
Nihat Ali Özcan'ın e-maili tam istediğimiz gibi. Kısacık ve her şeyi anlatıyor; 'Her zamanki gibi yazınızı ilgiyle okudum. Nazik iltifatınız için teşekkürler. İyi çalışmalar.' Özcan için hatırlatma yapalım. Kendisi Türkiye'nin en önemli terör uzmanlarından.
...
CHP'nin Ankara Milletvekili adayı Engin Balim'in satırları Kılıçdaroğlu'nun durumunu özetlemekte:
'. Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk'ün canlı yayınında, 'Abdullah Öcalan'ın Anadolu'daki bir hapishanede kalması gerektiği' açıklamasını yaptı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Öcalan'a ev hapsi' yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak, 'Normalde Öcalan da bir mahkum. İçişleri Bakanlığı yapmış, Mehmet Ağar Anadolu'da bir hapishanede kalıyor. Öcalan'ın da öyle hapishanede olması gerekiyor bana sorarsanız' dedi.
. Evet yukarıdaki sözleri duyunca genç bir CHP'li olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ü kendine rehber almış yurttaş olarak kanım dondu. Çünkü; CHP gibi köklü partiyi yöneten kişinin ya bilgisi ve muhakeme yeteneği zayıf ya da bile bile lades diyor. Öcalan eğer Anadolu'da bir hapishaneye getirilirse, her gün binlerce PKK sempatizanının eylem yapıp kentin altını üstüne getirebileceğini Sayın Kılıçdaroğlu acaba düşünemiyor mu?
***
Tuğçe Tatari'ye öncelik verip, NAİL'den söz edelim. Güzel olduğu kadar sağlam duruşuyla beğenimizi kazanan Tuğçe,'Keçili Ailesi'nin Üç Kuşak Trajik Öyküsü'nü okumaya başlar başlamaz, köşesine aldı. İrem Barutçu'nun kalemine övgüler yağdırarak, nedenini dile getirdi. Kitaba adını veren NAİL'i -Keçili- tanımamız uzun yıllar öncesine dayanıyor. Tercüman Gazetesi ve Yankı dergisi yıllarında pek çok kez aynı ortamı paylaştık. Reklamcı Nail Keçili 'Paranın şımartmadığı insanlardan'. Meşhur mali soruşturmada -Kasırga Operasyonu- kurban edildiğine inananlardanız. Sürüm sürüm süründürüldü. İrem Barutçu'ya yazdırılan aslında yarı belgesel. Bir yerde Savunma. İki anlamda da başarılı.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''

Sosyal medyada merak konusu oldu! Sudaki kırmızı rengin nedeni belli oldu