• $16,355
  • €17,5931
  • 973.068
  • 2450.84
8 Haziran 2011 Çarşamba

Nabza göre serbet yok

Bayılıyoruz bip atmaya. İki yazı yazarsınız CHP'li ilan ederler. Bölünmez bütünlüğü savunursunuz MHP'lisinizdir. AKP yazmıyoruz diye AK Parti'li derler. Onlarca defa söyledik; partilerüstüyüz. Türkiye'nin şartları neyi gerektiriyorsa, onu destekleriz. Ortamın gerektirdiği adrese, 'Evet' ya da 'Tercih'i basarız. İnançlıyız. Atatürk ilkelerine bağlıyız. Değişmez tutkumuz Beşiktaş'tır. Dileriz, bu son 'Bilgi verme kekemeliğimiz' olur. Tam bu noktada birkaç okur ismi verecektik, vazgeçtik. En iyisi bu galiba.
...
'Eğrisi Doğrusu'nda, Taha Akyol, diğer tartışma programlarından yine bir adım öne geçti. Seçimi değil sonrasındaki, olası Anayasa değişikliklerini işledi. Konuşmacıların laflarını uzun tutmayacağız. CHP adayı, uluslararası yargıç 'Rıza Türmen' için rahatlıkla 'Hiçbir şey söylemedi' notu düşebiliriz. MHP'li Prof. Dr. Ümit Özdağ 'Erdoğan'ın arzusunun başkanlık olduğunu' vurguladı. AK Parti'nin çiçeği burnunda adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un iyi hukukçu olduğunu biliyorduk. Ancak öyle bir eskiv yaptı ki, notumuzu düşürdük. Taha Akyol'un 'Atatürk Milliyetçiliği kalacak mı?' şeklindeki sorusunda, dondu. Sonra, 'İlk Anayasalarda yoktu. Darbecilerce ilave edildi' dedi ve 'Hayır'ı ağzından çıkartmadan, ifade etti.
...
ARENA'da bu kez Abdüllatif Şener'i izledik. AK Parti'den ayrıldıktan sonra zig-zag yapan politikacı, bu kez yine Sivas'tan aday. Tabi” bağımsız. Uğur Dündar'la hoş sohbet gerçekleştirdi. Eski dava arkadaşlarını Kur'an'dan 'Taha Suresi'ni alarak, Firavuna benzetti. En uyarıcı cümlesi ise 'Türkiye'nin birliği ve beraberliği tehlikededir' oldu. Prof. Dr. Şener gibi politikacıların, parlamentoda olması gerektiğine inanıyoruz.
***
Saba Tümer, ilk konukları Harun Kolçak, Füsun Dağlı ve Tuncay Tunç'u yayına aldığında saat 23.30'du. Program öncesi anonslarda, Ömür Gedik'in de olacağını anlamıştık. Tam 01.09'da, Ömür'ün beklemekten sıkılıp, gittiğini açıkladı. Arkasından attı tuttu: 'Yayının akışı vardır. Bakın Okan Bayülgen'inkiler sabaha kadar oturuyor vs...' Şimdi Saba Hanım'a sormak istiyoruz; 'Programının cinsi nedir?' Çağırdığı isim, makyaj faslı dahil, iki saat beklemek zorunda mı? 'Sizi 01.00'den sonra alacağım' der, gelişi ona göre ayarlarsın. Harun Kolçak ve iki 'Yardımcı tedavi uzmanı'na tam 105 dakika yer verileceği belli değil miydi? Saba, Ömür'e sallayacağına, hemen açıp telefonu 'Özür dilemeli'.
...
Survivor'da beklenen oldu. Özge veda etti. Kimileri kızsa da doğrusu buydu. Nihat Doğan yollansa, seyir zevki yarıya düşerdi. Sadece 'Deli Taner'le olayı götürmek riskti. Kıbrıs'taki Büyük Final'e kimlerin kalacağını tahmin edebiliyoruz.
***
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın son yazısı ilginç. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi'nin attığı başlık yeter; 'Sanat ve kültür alanında büyük/çılgın projeler... var mı?' (www.musikidergisi.net)'te bulabilirsiniz.
...
Basketboldaki final serisini Spormax'ta izlemek, sporsuz günlerde suni teneffüs
oldu. Tuhafımıza giden, G.Saray'ın önce direnip, sonra kolayca teslim olması.
Fenerbahçe'nin oyuncu zenginliği, kondisyonuyla öne çıkmakta. Cim-Bom, bakalım kendi evindeki maçlarda ne yapacak?

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu