• $9,6107
  • €11,2009
  • 554.164
  • 1479.93
11 Mart 2012 Pazar

Kurban olun bizimkilere

Ukrayna'nın dünyaca ünlenen 'Protest Grup' Femen'i sınır dışı edip, rahatladık. Gerekçe 'Toplumun ahlakını bozmaya çalışmaları'. Yahu bu fıstıkların ülkelerindeki gösterimlerini -Gösteri değil- binlerce kez izlemedik mi? Yazılı ve görsel medyamız her fırsatta bunları gözümüze sokmuyor mu? Bu işe devam etmeyecekler mi? Ünlendikleri işi Beyaz Show'da sergileseler, hep birlikte alkışlamayacak mıydık? Victoria's Secret'ın iç çamaşırı teşhircileri ordusundan herhangi biri ağır top ise, Femen'cilere haksızlık yapılmadı mı? Fıstıkların bir tek 'Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne sevk edilmediği kaldı. Bu çelişkinin son örneğini Kanal-D'de yaşadık. Alessandra Ambrosio öyle bir tanıtılıp, anons edildi ki şaşkına döndük. Kadının 'Hayat arkadaşı' var. İlk çocuğu 4 yaşında. Üstelik 7 aylık hamile. Para için Türkiye'ye geliyor. Bizimkiler ağız kenarlarından salya aka aka, iltifat yağdırıyor. Doğrusu bu kadar mı gözümüz döndü, anlayamadık. Bir yanlışlık var ve bunda ısrarı anlamakta zorlanıyoruz. Birileri çıkıp bu kurgunun 5N 1K'sını anlatırsa, memnun olacağız.
...
Pamela Anderson olayı da benzeşen konu. Kadınsal sıkıntı'dan çıkmış yaşta. Suratı çabuk bozulmuş halde. Ünlendiği 'Süthaneleri', havası alınmış, işmakinesi lastiğine dönüşmüş. Nişantaşı'ndan Cihangir'den vazgeçtik, Çarşamba Pazarı'nda küçük bir tur atın Pamela'ya sekiz çeken, yüzlerce bayan bulursunuz. Bırakın artık bu 'Yabancı Turşu hayranlığı'nı.
***
Kanuni ve Pargalı İbrahim Paşa, Erhan Afyoncu ve arkadaşlarının derlediği 'Venedik Elçilerinin raporları'. Asırlar sonra bakıyorsunuz değişen hiçbir şey yok. Neremizde zaaf varsa dışarıya servis edilmekte. Yeditepe Yayınları'nın çıkardığı belgesel, dizi izleyicisinden çok tarih meraklılarına hitap etmekte.
...
Kentler için merkezi yönetimden çok valilerinin önemi vardır. M. Celalettin Lekesiz Hatay için şans. Bu kez inanılmaz güzellikte '2011'e ait Hatay il yıllığı'nı hazırladı. Vilayetin kendine özgü geçmişi ve kültürel kimliği tanıtılıyor. Bunun yanı sıra İskenderun'la ilgili Mastır Plan, ilgi çekici. Türkiye'nin en önemli ithalat, ihracat merkezi olmaya aday bu nokta bizim için de özel. İlkokulun ilk üç yılını burada okumuştuk. Stratejik deniz üssü olması önemini artırmakta. Lekesiz gibi başarılı valiler, gittikleri her yere mutlaka imza atıyorlar.
...
'Kurtuluşunun 94. Yıldönümünde Erzurum' 15 Mart'ta yapılacak AKDTYK ATAM -Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu- ile ESAV'ın -Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı- birlikte organizasyonu. Epey önemli isimler katılımcı. Panelin yeri Milli Kütüphane Konferans Salonu-Ankara.
***
Özel yaşantısında sıkıntılı günler geçiren Murat Göğebakan'ın ruh hali albümüne de yansıyor. CD'nin resimleri bile simsiyah. Sanatçının geleneksel tarzı devam etmekte. Aşkın Gözyaşları için yorumumuz; 'Damardan'. Göğebakan hayranları beğenecek.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi