• $16,7328
  • €17,4323
  • 973.573
  • 2401.96
5 Ağustos 2012 Pazar

Kimler korunuyor?

Devlet Bahçeli'nin, basın mensuplarıyla iftarında söylediği sözleri, 'Terörle mücadeleye verdiği desteği' tutarlı bulduğumuzu belirtmeliyiz. Ana Muhalefet Partisi liderinin Şemdinli'ye acele heyet gönderme kararını ise şaşkınlıkla karşıladık. Kemal Kılıçdaroğlu'na ve bazı haber kanallarından yayınlanan 'Kurmaca röportajlar'a da dikkat çekmek istiyoruz. Sözüm ona bölgeden görüntüler yayınlanıyor. 'Top seslerinden uyuyamıyoruz' ve 'Hayvanlarımız aç kaldı' şeklindeki 'Sahibinin Sesi' söylevleri tepeden tırnağa kurgu. Bu işi sipariş verenler, yapanlar ve yayınlayanlar kimin hizmetinde? Şemdinli Hükümet Konağı'ndaki Ay-Yıldızlı Bayrağı indirmeyi planlayanlarla mücadeleden rahatsız olanlar bizden değil. Bırakalım da, Kurtarılmış bölgeler mi elde etsinler? Ya da Kılıçdaroğlu'nun, bilinen akıl hocalarının önerdiği gibi, BDP'nin yolundan mı gidilsin? Yani, teröristleri korumak için 'Canlı kalkanlar' mı kullanılsın.
...
MHP Genel Başkanı, bakın neler söylüyor:
'. Şemdinli, Türkiye'de oluşturulmak istenen 'Bağımsız bölgelerin ilk ucudur'. Bu alanı kaybedersek, Irak ve Suriye'deki gibi iç çatışma başlar.
.  Hükümet bu saldırıyı, neye mal olursa olsun yok etmeli. Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm siyasi partiler mücadeleye destek vermeli. Memleket elden gittikten sonra, iktidar olsa da olur, olmasa da...
Türkiye'nin üniter yapısına, millet kavramına sahip olan her Türk'ün buna itirazı olmaz. Sadece kimi STK'lar ve bazı 'Dıştan kurgulu' ekranlar hariç. Bunları teşhir etmek de ağzı laf eden, eli kalem tutan her Vatansever'in görevi.
***
Prof. Dr. Zeki Tez'i tanıyışımız 'İlaç ve Parfümün Sihirli Dünyası' kitabını alarak gerçekleşti. Daha sonra 'Gizli Bilimlerin Serüveni'ni okuduk. Şimdi de Lezzetin Tarihi'ni yazdı. Okuyucuyu 'Keyif verici, iştah kabartıcı' bir geziye çıkarıyor. Bu arada ilginç sorular, aynı şekilde enteresan cevaplar buluyorsunuz. Örneğin Halil İbrahim Sofrası'nın doğuşu. 'Patates'in uğursuz kabul edildiği yıllar', 'Nuh Tufanı ile aşure arasındaki ilişki' vs. Daha neler neler. Sirke, tuz, şeker, kahve ve çayın sofralarımıza gelene kadar geçirdiği evreler. Lezzetin Tarihi'ni aşçılar, gurmeler ve bu işlere meraklı herkese öneriyoruz. Vejetaryen ya da etobur olun fark etmez. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
...
Bayram Şahin meslektaşımız. Gazetecilik ve habercilik dışında sinema ve dizi oyunculuğu yapmakta. En büyük tutkusu şiir yazmak. Üçüncü şiir kitabı 'Tut Ellerimden'i de yayınladı. Fikriniz olsun diye Şahin'in dizelerini topladığı şiirlere ismini verdiği Tut Ellerimden'de yer alan üç satırı buraya alıyoruz:
'Hatırı, gönlü, aşkı, sevgiyi.
Beni öldü say,
Unuttuğun gün'.
***
Türk Kızılayı, bu yıl da 'Ramazan Bağışlamaktır' sloganıyla kampanya düzenledi. En kolay yol 2868'e boş bir SMS atmak. Bu şekilde 5 TL'lik bağışta bulunuyorsunuz. Konu ve diğer etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Türk Kızılayı Çağrı Merkezi'nin 168'ine günün her saati başvurabilirler.
...
Aybars Hünalp Kardeşimizin övgü dolu mesajına teşekkür ediyor, gözlerinden öpüyoruz. Yaşar Usluer'e de aynı duygularla karşılık veriyoruz.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...