• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
4 Aralık 2010 Cumartesi

Kefaletimiz geçerliyse

WikiLeaks'in balonlardan oluşan bir zincir olduğunu tahmin etmiştik. Ne zaman ki, gazeteci arkadaşımız Sadık Albayrak 'İhale peşinde' olarak tanımlandı, 'Başka palavraya gerek yok' dedik. Murat Yalçıntaş'ın tutuklanması kararına da aynı şekilde itiraz etmiştik. Bu kez uluslararası organizasyonun değil, bizden birilerinin yüzünden 36 gün hapiste kaldı. Dinamik, cesur ve harama bulaşmamış Yalçıntaş'a geçmiş olsun, demeyi unutmuyoruz.


...
Cüneyt Özdemir'in, Hüseyin Çelik'e bindirişini beğendik. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'na aynen şunları söyledi: 'WikiLeaks'in yayınladıkları için kanıt var mı diye soruyorsunuz. Peki İsrail'i suçlarken niye aynı kuralı uygulamıyorsunuz?'
Tuhafımıza giden diğer taraf, 'Dünyayı karıştıran yayına' hedeftekiler dahil herkesin 'Belge' demesi.


***
Yaşar Usluer'in son e-postası güncel ve fikir birliğimiz var. Hiç olmazsa ilk bölümünü yayınlayacağız:

Sayın Ayeri,
'Üniversite sorusu gibi' yazınızdaki şıkları okurken ben de sizin gibi 'e şıkkı' demiştim. Mustafa Karaalioğlu da 'WikiLeaks, Ergenekon belgelerine benziyor' demekle kendisinden beklemediğimiz güzel ve doğru benzetme yapmış. Demek ki yandaş olsa da 'Aklın yolu bir' olabiliyor.

Sizin sorunuzdaki 'Odaklar ayrı ama, ikisi birden aynı otun soyu' olan e şıkkını biraz açarsak; bunun ABD olduğunu görürüz. Eğer ABD 27 Mayıs İhtilali, 12 Mart Muhtırası,
12 Eylül İhtilali ve 28 Şubat Muhtırası'nda olduğu gibi Ergenekon'da da iktidarı değil, TSK'yı destekleseydi, bir tek asker tutuklanır mıydı?

Söylediğiniz gibi 'ABD'nin PKK'yı desteklediğini anaokulu öğrencileri biliyor. 'Buna AB'yi de eklemek gerek. İktidar bunu bildiği halde, dolaylı yoldan teröristbaşını muhatap alacağına, neden ABD ile görüşmez? 'Filistin'de çocukları öldürüyor' diye İsrail'e 'Katil' diyen Erdoğan, kendi çocuklarını katleden, askerlerimizi, polisimizi, öğretmenlerimizi şehit edenleri tanımıyor mu? Bunu destekleyen ve Irak'ta çoluk-çocuk demeden katleden ABD'ye neden 'Katil' diyemez?

***

2018'in Rusya, 2022'nin Katar'a verildiği açıklamayı izlerken düşüncelere daldık. Hakkında kitaplar yazılan, BBC'nin Panorama'sında hırsızlığı ispatlanan FIFA'nın Başkanı Sepp Blatter. Seçici kuruldaki Haiti ve Nijeryalı üyeler 'Rüşvet elde yakalandılar'. Üç tanesinin daha şaibeli olduğu ilan edildi. Oy verenler arasında Şenes Erzik'in bulunması dedikoduları önlemeye yetmiyor. Kesinlikle şuna inandık; Dünya Futbolu'nu mafya yönetiyor. Bizdekiler bunların yanında 'Mahalle haraççısı' olamaz.


...
Zürih'ten canlı yayını, Yersizlikten! TRT Haber'de izledik. Sarkmayı fark etmeyen Levent Özçelik'i şaşkınlıkla dinledik. Messe Salonu''na Messi dedi. Bir süre sonra uyanıldı ki, düzeltme yaptı. Finallerin hangi ülkelere verileceği konusundaki tahminleri de müthişti. 'Hiç şansları yok' dediği Rusya ile Katar açıklanınca, kıvırmanın formülünü buldu; 'Bugün, iddaa oynansa, çok para verirdi'. Bir not daha düşelim. Sözünü ettiği tahmincilik, başta İngiltere olmak üzere, epey yerde gerçekleşmekte.

...
Beşiktaş beklediğimiz gibi gruptan, Porto'nun arkasından çıktı. Kaleci Hakan zamanlama arızalarını sürdürüyor. Acele tedbir şart. Star'ın, bitiş düdüğünden sonra VillarrealDinamo Zagrep maçına bağlanışı hataydı. Maç sonu yayınının kaymağını Lig TV ile NTV Spor yedi.


...
ÖZEL NOT: Türk Dil Kurumu'nun 'Onur Ödülü'nü kazanan Kenan Işık'ı kutluyoruz. Bunu gerçekten hak ettiğine inananlardanız.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi