• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
27 Kasım 2011 Pazar

Jüri üyesi bile olduk

AKŞAM'ın cumartesi günleri verdiği Kidsclub sayesinde ilk kez jüri üyesi olduk. İlköğretim öğrencileri arasında açılan bu resim yarışmasında konu 'Hayvan Sevgisi'ydi. Sonuçta 4 gerçek uzmanın değerlendirmelerine katıldığımızı itiraf edelim. Aralarında evdekilerin katkısı fazla esinleri yakaladığımız oldu. Bu işten anlayanların dediğine onay verdik. Yaşlarına uygun gerçekten yeteneklileri belirledik. 'Senin burada ne işin var?' esprisi yapanlara cevabımız gayet net; 'Hayvanları temsil ettik'. Katılımcı sayısının binleri aşmasına şaşırdık ve sevindik. Diğer jüri üyeleri bilimsel inceleme yaparken, biz de farklı kulvarda yoğunlaştık. Neydi bunlar sizlere aktaralım:

a)  İşini seven resim öğretmenleri öğrencilerini motive ediyor. Okullarındaki katılımcıların listesini müdüriyete ve hatta kaymakamlığa onaylatanları tespit ettik.
b)  Tek başına iştirak edenlerin sayısı da yabana atılmayacak kadar fazlaydı.
c)  Çocukların yaklaşık yüzde doksanının en sevdiği hayvan kesinlikle köpekler. Diğerleri her türe sahip çıkmakta.
d) Resim yeteneği gelişmemiş ancak espri gücü güzel olanlar dikkatimizden kaçmadı. Bunlardan ikisi 'Avcı karşıtı' idi. Bir tanesi, elinde tüfek ava gidenin yolunu kesip pankartla protesto ediyordu. Bir başkası avcıyı hayvanlardan oluşan mahkemede yargılıyordu. Mahkeme başkanı da yaşlı, sevimli bir inekti. Bu düşüncede büyüyen çocukların geleceği kesinlikle parlak.
Son olarak derginin Genel Yayın Yönetmeni Atıf Yüksel'i unutmuyoruz. Tüm jüriyi birer kutu Çokomel karşılığı çalıştırdı. Ve de bazı velilerin şikayetlerinin karşısında  muhatap olarak bizi bıraktı!
***
Aydınlar Ocakları'nın 37. Şurası'nın basın bildirisi bugün açıklanıyor. Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal'ın öncülüğündeki toplantı Ramada Old City Otel'de gerçekleşecek.
...
Bayrampaşa Belediyesi Semih Erden Kapalı Spor Salonu bugün törenle hizmete giriyor. Etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katılacak.
...
'Türk-Arap Medya Forumu' çarşamba günü İstanbul'da başlayacak. İki gün sürecek toplantıların ev sahibi 'Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'.
...
Mustafa Yıldırım'ı 'Sivil Örümceğin Ağında' ve 'Ortağın Çocukları/Anglo Amerikan Sivil Paşalar Darbesi' adlı kitaplarıyla tanıdık. Yıldırım bu kez 'THE GENERAL- Karanlık Vadilerde Şeyh-NATO İttifakı' isimli çalışmasını yayınladı. Kitapta uluslararası tekellerin Türkiye üzerindeki oyunlarının bir bölümü daha deşifre ediliyor.
...
ÖZEL NOT: Oda TV'nin bize yolladığı mesajı Önder Şuşoğlu kardeşimiz gözümüze soktu. Uğur Dündar yönetimindeki Star Haberleri'nin sunucusu Nazlı Öztarhan'ın boynundaki ay-yıldız yok oldu. Neden? Oda TV cevap bekliyor. Biz bu soruyu doğrudan eski dostumuz Erman Yerdelen'e yönlendiriyoruz. Muhatabımız Doğuş Medya Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak