• $7,4166
  • €8,9893
  • 437.691
  • 1467
06 Aralık 2011 Salı

Hukuk mu guguk mu?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Savcılık, TFF'na yazıyor. Onlar da bazı futbolcu ve yöneticileri stada sokmuyor. Yenisi iptal edildiğine göre, eski yasa yürürlükte demektir. Bunu incelediğimizde, son uygulama tepeden tırnağa hatalı. Yapılan, Holiganları ilgilendiren maddeyi, yanlış kimselere uygulamaktır. İstediğiniz hukuk hocasına bunu sorun. Hatta TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu ve CHP'li Prof. Dr. Süheyl Batum'un fikirlerini alın. Bizim yorumumuzun aynını söyleyeceklerdir. Garibimize giden diğer konu, bir gün önce 'Yasaklı Sercan Yıldırım' oynatılıyor. Hatta gol pası veriyor. Ertesi gün Can Arat'ın sırtından formayı çıkartıyorsunuz. Bütün bu uygulamaların adına 'Yargısız infaz' demekten başka bir şey yapamıyoruz. Uzun vadede neler olacağını tahmin zor değil. Güç dengeleri değiştiğinde bugün 'Hamurabi uygulamaları' yapanlar, mutlaka bedelini ödemek zorunda kalacaktır. Unutmadan bir konuyu soralım; 'Mersin İdman Yurdu'nu koruyup, kollayan Bakan niye, iddianamede yok?' Bunun cevabını da Milletvekili Şamil Tayyar'dan bekliyoruz.
***
Mucize Nağmeler'i kaçırmamaya özen gösteririz. Bu hafta Hakan
Altun-Hande Dönmez ikilisi vardı. Bazı eserlerde ses uyumsuzluğu oluştu ama yine de izledik. Hande zaman zaman Hakan'ı ezdi. Hafız Zeki Altun'un torununa da bir hatırlatma yapacağız. 'Seni ben ellerin olsun diye mi sevdim'in sözleri Baki Duyarlar'a değil, Gonca Gül'e ait. Yani güfte ve beste farklı isimlerin. Onun söylediği tarzla, 'Adamcağız' değil 'Kadıncağız'.
...
'O Ses Türkiye' tam anlamıyla 'Ağlama Duvarı'na dönüştü. Kendi seçtiklerini elemek zorunda kalanlar, hıçkırıklara boğulmakta. Bu konuda ilk sırayı Murat Boz alıyor. Devamlı olarak 'İki gözüm iki çeşme'.
...
Seda Öğretir'i Star haberlerde görmeye başladık. Bu kızdaki evrimin, yöneticilerinin dikkatini çektiği anlaşılıyor. Seda, gerçekten başarılı.
***
Gelen e-postalar içinde Aslı Umur'unki değişik. Onu biraz sansürleyerek, sizinle paylaşmayı arzuladık:
'. 'Hiçbir dinde iki ibadethane yok. Hıristiyanlıkta, Yahudilikte, İslam'da hatta Hinduizm'de tek ibadethane var. Hiçbir Meclis bir dinin ibadethanesini belirlememiş. Bunu o dinin kutsal kitapları ve peygamberleri tayin eder, devletler karışmaz. Her tarikat ve mezhebin ibadethanesi farklı olsaydı, bugün yüzlerce değişik ibadethane olur, farklı şeyler ortaya çıkardı' demiş Bekir Bozdağ.
. Binbir çeşit Protestan kiliseleri ve onlardan çok farklı Katolik kiliselerine ne demeli? Peki ya en basitinden Askenaz ve Sefardik havraların rituellerinin farklılığına... Bunları Bekir Bozdağ bilmez mi? Bilmeyecek kadar bilgisiz mi? Ya da bilir de, hala daha yukarıdakiler gibi konuşur mu? Hangisi?

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmeme

Başkan Erdoğan'dan uluslararası topluma çağrı: Harekete geçin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı