• $15,9462
  • €17,0316
  • 948.57
  • 2380.9
20 Aralık 2011 Salı

Görmek için bakmak gerek

Sıkışmış trafikte gazete okuyorsunuz. Bir türlü gitmek mümkün olmayınca, etrafınızdaki araçlara takılıyorsunuz. Önce bir minibüs dikkatimizi çekti. Arka kapaklarda 'PTT Kargo-169' yazıları vardı. Camlarda ise 'Efsane geri döndü, çatla'yı fark ettik. Belli ki özelleştirmenin eseri. Şoför sigara içmekte. Bir süre sonra camı açtı ve ağzındaki izmariti yanar halde dışarı fırlattı. İçimizden 'Her şeyine evet ama buna hayır' dedik.
...
İlerimizde brandalı bir kamyonet. İçi yol kesme babaları ile sarı hortum dolu. Devam etmekte olan ve hayatı cehenneme çeviren metrobüs yolu yapımıyla ilgili hoş bir slogan fark ettik. Özel ve güzel yazı, çekilen işkencenin özeti; 'Sakın peşime takılma. Ben de yolu kaybettim'. Durum aynen böyle.
Avcılar-Beylikdüzü arasında kimin hangi arteri ya da yan yolu kestiği belli değil. Bu güzergahı kullanmak zorunda olanlar, yazdıklarımıza tanıklık yapacaklardır. Tüm ana ve yan yollar ile ikinci derecede tali geçişler aynı anda kapatılabilmekte. Tamamlanmış yerler görüyoruz, sadece asfaltlanması kalmış. Aylardır, öylece duruyor. Akaryakıt savurganlığına, araçların baskı-balata, frenlerine yazık değil mi?
***
SkyTÜRK'ün kardeş kuruluşlarla işbirliği iyi gidiyor. Caner Karaer'in Show TV'den de yayınlanan sabah haberlerini vermek iyi düşünce. Soyadına Bayar eklenen Uyanış Tuğtaş'ın 'Caner'e Hoşgeldin'ini sevdik. Uyanış için birkaç laf etmek istiyoruz. Bol taşlı alyansını atlamadık. Belli ki Atılgan Bayar kardeşimizle sonunda imzayı atmışlar. Mutluluklar. Bu kızcağız gerçekten başarılı. Her konuda dolu. Siyasetten ekonomiye, spordan sanata bilgili. Onun için küçük bir not daha düşelim. Terk ettiği kediler, kendiliklerinden bizim bölgeye geçti. Hiçbir sıkıntıları yok. Merak etmesin.
...
SkyTÜRK'le devam edelim. İz TV ve diğer ekranlardaki belgeselleri yayınlama düşüncesi iyi sonuç verdi. Bu durumdan RTÜK'ün de mutlu olduğunu sanıyoruz. Yeni hamleleri merakla bekliyoruz.
***
O Ses Türkiye sanki Boks mabedi Madison Square Garden'dan yayınlanmakta. Acun Ilıcalı, yukarıdan mikrofona konuşuyor. Sonucu, yarışmacıların elini kaldırarak açıklıyor. Sanki ring hakemi. Zaman zaman yayınlanan 'Eyes of Tiger' müziğini devamlı hale getirebilirler. Yarışmanın ikinci ismi Düello bile değişebilir. Eldivenden esinlenip bir şeyler, bulunur. Tek arıza 'Yola devam kararı'nda, zaman zaman bacakların etken olması. Hülya Avşar'a ayrı not şart. Müzik için yeterli olmasa da, çok zeki. Neden mi? Seçtiği kategoriye dikkat edin. Orhan Gencebay'ı, yani fantezileri tercih etmekte. İş halk oylamasına gelirse, onun takımı olayı alır, götürür.
...
HaberTÜRK'ün 'Şehrin Manzaraları'nda bu kez eski mahallemiz vardı. Vodina ve Kiremit caddeleriyle birlikte Balat'tan Fener'e kadar hat çekildi. Esra Elönü Cibali'deki Aya-Kapı'ya Ayakkabı dese bile, anılarımızı çağrıştırdı. Bu bölgeyle ilgili program yapacaklara tavsiyemiz bir kişiye mutlaka başvurmaları. Kim mi? Hüseyin Movit. Kendileri, Türkçe konusunda olduğu kadar, İstanbul hakkında da uzmandır.
...
ÖZEL NOT: Kim Milyoner Olmak İster' de yarışan hanım başarılıydı. Tam zamanında parayı alıp çekildi. Kur'an'ın anlamının okunan olduğunu bilemedi. Öğretmen oluşu, üzüntümüzü arttırdı.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor