• $16,341
  • €17,5621
  • 971.472
  • 2450.84
11 Haziran 2011 Cumartesi

Evde kalmış kızlar duası

Hüseyin Akın'ın 'Semtlere Göre Dualar' adlı kitabını yaklaşık yedi yıl önce okumuştuk. Hatta, içinden kısa alıntı yaptığımızı hatırlıyoruz. Ancak 'Evde kalmış kızların duası'ndan söz etmemiştik. Önce bundan bir bölümü birlikte okuyalım:
'Çeyizlerimiz neredeyse sarardı. Aynalar yüz vermez oldu. Ne prens olsun ne de beyaz bir atı. Ne parası pulu olsun ne de katı. İnan Allah'ım yeter bize tek göz bir bodrum katı. O kimse gelsin, sen onu gönder. Gelmek istemezse, gelmek istesin. Evet demezse 'Evet desin'. Beğenmezse n'olur beğensin. Evet dedirtecek de, beğendirecek de Sen'sin!'
Şimdi nereden çıktı bu, demeyin. Yarın büyük buluşma. İktidar özlemiyle yananların 'Umut günü'. Halen Hükmetme Koltuğu'nda oturanlar için de 'Devamlılık oylaması' olacak. Tabi” bunun tersi mümkün. 'Boşalt orayı' denebilir. Biz yine de, önemli konuya dikkat çekmek istiyoruz.
İktidarı tadamamışların, evde kalmışlardan farksız olduğuna. Dursun Ali Akınet'in söylediğini de yabana atmayın; 'Sayılı günler tükendi, Yolun sonu görünüyor'. Evet, yarın saat 21.00 itibarıyla halkın iradesi herkesi bulacaktır. Goethe'nin şu sözlerini kazanan ve kaybedenlere gönderiyoruz; 'Hükümetlerin en iyisi, bize kendimizi yönetmesini öğretendir'.
- - -
Propogandası en yoğun sandık dönemini geçirdik. Parti liderleri kadar, kimi gazeteciler de ellerinden geleni yaptılar. Örneğin Mehmet Barlas'ı İstanbul'da NTV'de gördük. Prof. Dr. Emre Kongar'la sezonun son didişmesini tamamladı. Aradan üç saat geçti, bu kez Başbakan'ın karşısında oturuyordu.Tek hata yaptı ve 'Nuray Mert'i 'Namertlikten kurtarmaya çalıştı', Erdoğan'ı sinirlendirdi.
...
Son hazırlıklara göz atarken önemli bir noktayı yakaladık. Türkiye'deki tüm seçimlerde geçersiz oyların oranı yüzde 3. Aman, siz siz olun zarf ve oy pusulasını aldığınızda herhangi bir yerinde çizgi dahi olmasın.
- - -
'Tarım ve İnsan' Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması'ydı. Derece alanlar ve sergilenmeye layık görülenler kitap haline getirildi. Olağanüstü görüntüler yer almakta.
...
'Türkiye'nin Çatıları' Bünyamin Aygün'ün fotoğraf çalışmalarının toplandığı eser. Tüm bölgelerimizden ilginç tespitler var. Katkılarından dolayı Onduline'i kutlamayı unutmuyoruz.
...
Ali Polat, 'Bir Damla Su-Su ve Yaşam'ın ikincisini yayınladı. Yeryüzünün yaşam kaynağı ile ilgili yapıtı, herkese tavsiye ediyoruz. Bilgi almak isteyenler (www.hazar.gen.tr)'a başvurabilir.
...
ÖZEL NOT: Ankara'dan Yüksel Duman Müdürümüz aradı. Sözünü ettiğimiz vergi mağdurlarının sorunlarının 'Taksitlendirilerek çözüldüğünü' anlattı. Kendisine teşekkürlerimizi tekrarladık.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu