• $13,5395
  • €15,3486
  • 788.867
  • 1979.83
4 Şubat 2012 Cumartesi

Demirören ve Salazar

Beşiktaş'ın Mersin karşısındaki çaresizliği bardağı taşırdı. Hani, 36. dakikada Boum'un Simao'ya yaptığı harekete penaltı çalınsa dahi bu rezilliği yaşardık. 'Kuddusi Müftüoğlu'nun, Kartal'a geçilen iki kıyağın intikamını almış olması, yenilgiyi hazırlayan detaylardandı' deyip, olayın bu tarafını kapatacağız. İki bekin ilk yarım saatte sakatlanıp çıkması saha dışındaki yönetimin -Özellikle sağlık ekibi- iflasıdır. Quaresma'nın pek çok maçında oynamadığı sezon daha tamamlanmadan 3. Kırmızı'yı görmesinin 'Adam geçemeyince, sinirleri bozuluyor' mazeretiyle kapatılması mümkün mü? Yıldız oyuncuyu, 'Git orada iyileş' deyip ülkesine göndermek hangi mantığa sığar? Takıp, takıştırması umurumuzda değil. Tıpkı soyulması gibi. Çeribaşı gibi dolaşıp, sonunda çeribaşından yardım alması ayrı komedi. Hani özlü sözümüzdeki gibi; 'Saldım çayıra, mevlam kayıra'.
...
Hayatında sağaçık oynamamış Edu'yu buraya monte etmeye çalışan teknik direktöre, verdiğimiz tüm avansı geri alıyoruz. Başıbozuklar'dan -Osmanlı deyimi- oluşan  ekibin başarıya yürüyeceğine inanmıyoruz. 'Paramı ikiye katlamazsanız dönmem' pazarlığı yapan Fernandes'in durumu ayrı sorun. Alın birinden, vurun ötekine. Bütün içtenliğimizle soruyoruz; 'Beşiktaş'ın iyi yönetildiğini söyleyen bir tek Allah'ın kulu var mı?' Kamuoyundan saklanan, üstü örtülen rezaleti sadece Sözcü Gazetesi yayınlamıştı. Ötekilerin, özellikle spor medyasının nasıl rica minnetle önlendiğini bilenlerdeniz. Eşlerinden 'Antalya'da toplantımız var' deyip izin alan yöneticiler, İstanbul-Aksaray'da ahlak zabıtasının her hafta ziyaret ettiği pavyon bozmasında basılmadı mı? İthal bayanlarla alem yaparken deşifre olmadılar mı? Koca camia kimler tarafından yönetiliyor, anlayın.
...
Sıra 'İstifa edin'e gelince 'Verin paralarımı' diyerek, böylesi işgal ne kadar devam eder? Kaldı ki, mukavele hatalarıyla Del Bosque'ye ödenen 9 milyon Euro'yu da mı kulüp ödeyecek? Aynı beceriksizlikle Tigana dahil pek çok futbolcuya boşuna kaptırılan dövizlerde suçlu kim? Hatalar zincirine sebep olanların kayıplarının faturası camiaya mı kesilecek? Böyle bir yönetim düşünebiliyor musunuz? Cevaba bakın; 'Verin para mı gideyim!'
...
Birden aklımıza, Portekiz'in, Angola, Macau gibi pek çok yeri yönettiği 'Sömürgecilik yılları' geldi. Tabi”, bu dönemin Diktatörü Antonio de Oliveria SALAZAR. Bu zat Portekiz Cumhuriyeti'ni tam 36 yıl diktatörlükle yönetti. Resmi sıfatı Bakanlar Konseyi Başkanı idi. Onun için komşusu İspanya'daki 'Franco'nun light'ı demek en doğrusu. Salazar'ın yönetim tarzı, yıllar sonra Beşiktaş'ta mı uygulanıyor? Önce başarıya doymuş, sorumsuz sporcularını ithal ettik. Peşinden 'Dikta zihniyeti'ni. Kadere bakın ki, yine bir Portekiz takımı olan Braga ile yapılacak maçlar, Yıldırım Demirören Yönetimi'nin biletini kesebilir. Bizden söylemesi.
***
Muharrem Akduman'ın öngörüsüne teşekkür ediyoruz. Sözünü ettiği konuda gerçekten talep geldi. Oysa niyetimiz yok.
...
Hakan Keskin'in 'Ekrana çıkması yasaklanacaklar listesi' çok kısa. Bayanları eklemeyi unutmuş. Bu grup daha kalabalık.

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı