• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
29 Ağustos 2011 Pazartesi

Çakısan güzellikler

Yarın 'Çifte Bayram'. Ramazan'ı uğurlarken, bu kez sıkça rastlanmayan bir oluşumu yaşayacağız.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaya dahil olacak. İnsan ömründe böylesi mutlulukları tatmak, uzun yaşama bağlı. Alın elinize takvim ve hesap makinesini. Ya da daha kolayını yapın. Girin bilgisayara hangi yıllarda dini ve milli bayramlar çakışacak, sorun. Basit bir formülle onar gün kaydırarak da sabit günlerle, üst üste oturtabilirsiniz.
...
Kutlama mesajları erken başladı. Çoğunluk işin kolayını buldu. GSM'den hazır mesaj yolla gitsin. En kızdığımız, sabaha karşı 03.30'da geçilenler. Bunları gönderenlerin isimlerini yazsak, şaşırırsınız. Bir kez daha anladık fazla şöhret zekayı geliştirmiyor. Biz yine de bu grup dahil herkesin 'Duble Bayramı'nı kutluyoruz'. Sağlık, mutluluk ve de ekonomik rahatlık diliyoruz. İzninizle bir kişiye özel mesaj göndereceğiz. Kime mi? Tabi” ki Aziz Yıldırım'a. Dualarımız onunla. Dileğimiz, hiç olmazsa 'Kurban Bayramı'nı Topuk Yaylası'nda geçirmesi'.
...
ÖNEMLİ NOT: Bu arada bir uyarıyı ihmal etmeyelim; PKK melanetine dikkat'. Ne dinleri var, ne imanları. Bıraktık Ramazan'ı, 'Bin aydan kutsal' 'Kadir Gecesi' Yüksekova'daki lojmanlara saldırdılar. Hem de roketatarla. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Ormanları dahi içindeki canlılarla yakanlara tedbiri elden bırakmamalıyız.
- - -
Kendilerini 'Teknolojik anlamda' övenler, iki kelimeyi bir araya getiremeyen spikerlerini görmüyorlar mı? Sallarken mangalda kül bırakmayanlar, bunlardan habersiz mi? Bu tipleri en çok spor ekran ve programlarında görüyoruz.
...
Aylardır kibarca uyardık, dinleyen çıkmadı. Vedat Milor'u bu kez bir kolajda izledik. Acının fazlalığından burnu akmaya başladı. Eliyle bunu engellemeye çalışırken, o parmaklarla tuttuğu lahmacunu ısırmayı sürdürdü. 'Tadı Damağımda', bu kez şarap bardağına burnunu sokmaktan daha felaket durumdaydı. İnsaf ki insaf. Yeter artık!
- - -
TRT'nin Yıldızım Sensin'inde bu kez konuklar Niran Ünsal ile Gökhan Tepe'ydi. Uzun yayın süresine baktık, genelde fena değildi. Ancak, oruç-iftar-sahur üçgeninde, yarışmaların seyirci yakalaması zor. Esas mücadele yeni başlayacak. FOX TV'deki 'Cem Kılıç ile Sen de Söyle' için 'Fena değil' notu düşmeyi unutmayalım.
...
TRT-M'de adı eski ama çekimi yeni bir TSM yapımı izlemeye başladık. 'Beraber ve Solo Şarkılar'ın ağır topları Akşam Sefası'nın yıldızları. Gökay Özgüç'ün yapımcılığında Alp Arslan, Ayşe Ekiz, Melda Kuyucu Kılıç, Gökhan Sezen, Mehsem Özşimşir, Esra İçöz, Ayşen Birgör ve Mehmet Özkaya'yı izliyoruz.
...
Şükran Engin ve Ömer Engin'in 'Arıyorum' adını verdikleri ortak sergileri 8 Eylül'de Meke Sanat'ta-Fındıklı, Beyoğlu- açılıyor. Şükran, incik-boncukla yaptığı eserlerini -Bead Work-, Ömer; dental
illüstrasyonlarını sergileyecek.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti