• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
1 Şubat 2012 Çarşamba

Bu partinin işi çok zor

Sencer Ayata imzalı tek sayfalık yazı aldık. CHP Genel Başkan Yardımcısı 'Politika Notları' çalışmasına başlandığını duyuruyor. Bir sürü bilinen konu sıralanırken, bunların kamuoyundaki önemine göre işleneceğini belirtiyor. Tuhafımıza giden benzeşen organizasyonun aylardır yapıldığının, farkında olunmaması. Ankara Milletvekili adaylarından Engin Balim, Ayata'nın sözünü ettiği dalda müthiş bir site kurdu. Ayrıca katılımcılar sadece CHP mensuplarıyla sınırlı değil. Merkez sol, sosyal demokrat ve birbirine yakın ne kadar akım varsa, birarada çalışmakta. Zaman zaman bize bile seslenmekteler. Sayın Ayata'ya tavsiyemiz, Engin Balim'le temas kurması. Onun önderliğindeki çalışmaya göz atarsa, soyunmaya çalıştığı yolu bu genç partiliye hemen devredecektir. Üzülerek görüyoruz ki, Ana Muhalefet Partisi Duraklama Devri'nde bile tutunamayacak. Birilerinin çoktan uyguladıklarını, fark edemiyorlar. Tüzük Kurultayı'nı manevrayla yamultanlar, sonunda CHP'yi bir kez daha doğurturlar. Bu da bizim görüşümüz.
***
Özel otolara psikolojik baskı uygulayan Megakent'in yöneticileri, meydanı ağır vasıtalara bıraktı. En sol şeritten giden TIR'lar konvoy halinde. Kamyonlar ve kamyonetler bu kuralsızlığın aktörlerinden. Gazeteye gelirken, tenteli büyük bir araç dikkatimizi çekti. En az 30 kilometreyi birlikte geçtik. Üstünde kocaman 'Eriş Un' yazıyordu. Plakası 34 BK 0654'tü. Hani bunları Trafik Denetleme Şubesi'ne ihbar olsun diye yazmıyoruz. Belki firma sahipleri, aracı teslim ettikleri şoförün kulağına fısıldar umuduyla aktarıyoruz. Trafik Canavarı'nın bu yasadışı tavrı mutlaka, günahsız insanların canını yakacaktır. İşte o zaman Eriş Un'un -Yumurtacılıkları da var- sahipleri de yargı önünde hesap verme konumunda kalacaktır. Tedbir konusunda önceliğin İstanbul'u yönetenlerde olduğu kesin. Eğer siz şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası ulaşımı hala aynı hattan yaptırıyorsanız, o koltukları boşaltın. Yoksa, seçmeni de uyandırırsınız.
***
Yetenek Sizsiniz'de 2. tura geçildi. Elemeleri artık ellerine verilen butonlarla seyircinin yapması fikri olumlu. Bu yöntemle Orhan Baba şarkılarını söyleyenlerin şansı artsa dahi, 'Neticeyi sandık tayin eder'. İllüzyonla sihirbazlığı birlikte kullanan Halit İncedayı müthişti. Diğerleri için garnitür diyebiliriz. Acun'a da tavsiyede bulunacağız; 'Şu hip-hop türü işlere tutkusunu biraz törpülesin'. Fazlası can sıkmaya başladı.
...
TRT-M'in Müzik Market'i bugün Barış Manço'yu anacak. Sanatçının 13. ölüm yılı için hazırlanan program bugün saat 18.00'de başlıyor.
...
Cüneyt Özdemir'den bu kez fırçasız e-posta aldık. Yayınlamayı görev sayıyoruz.
'Burhan Abi merhaba,
Nasılsınız, sağlığınız iyi mi? Umarım iyisinizdir. Ne zamandır görüşemedik. Ben de 'Artık Burhan Abi bizi izlemiyor' diye düşünmeye başlamıştım. Eleştirinizi okudum. Soru-Yorum, bu yıl başlayan ve formatını oturtmaya çalıştığımız yeni program. Yayın saati ve gününün farklı bir yaklaşım gerektirdiğinin bilincindeyim. En kısa zamanda eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Eleştirileriniz için teşekkürler, selamlar'.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti