• $13,4699
  • €15,3584
  • 785.76
  • 2085.76
7 Ağustos 2011 Pazar

Bu kadarı fazla oldu

Cevizli dışında Güllaç'ı bırakın yemeyi, satın alıp başka bir yere bile götürmeyiz. Son yıllarda fındıklılara bozuluyorduk. Şimdi başımıza frambuazlısı çıktı. Gazetelere ilan veriyorlar. Mutlaka görmüşsünüzdür. 'Ramazan'ın gülü Güllaç' ve frambuaz. Ne alakası var? Ünlü firmalara bakıyoruz, soruyoruz ana malzeme fındık. Neden ceviz yok? Cevap ilginç; karartıyor. Kızıp çıkıyoruz. Bu duygular içindeyken Kehkeşan dergisini aldık. Başladık taramaya. 'Ramazan ayıyla özdeşleşmiş LEZZETLER'e geldik. Güllaç'la başlanıyor. 'Süt, gülsuyu ve fındık...' diye sıralamayı fark ettik. Bu kez gerçekten bozulduk. Dergiyi taramayı kesmedik. Karşımıza 'Oktay Usta'dan, en güzel Ramazan Tarifleri' çıktı. Güllaç'la ilgili bölüme saldırdık. Malzemelerin arasında '4 Çorba kaşığı ceviz'i okuyunca, derin bir oh çektik. Adeta rahatladık. 'Yaşa be Oktay Usta' dedik. Gerçekten sıkıldık, mutfağımızla oynanmasından. Bari geleneksel ağız tadımızı rahat bıraksınlar. Ülker'in Lebeniye Çorbası'nı alkışlıyoruz. Elalemin Knorr'u bile Lahanalı-Havuçlu Kafkas'ı buldu. Analı-Kızlı'yı çıkardılar. Kimileri de, neredeyse mönümüzü Anglosakson'laştıracaklar.
***
Her ekranda iftar programı var. Yemek tarifleri, önerileri aralıksız sürdürülmekte. Örneğin Mehmet Yaşin, bu kez yanına bayan aşçı Esen Görür'ü alıp, Ramazan kulvarına daldı. Programın ismini de değiştirdi; 'Damak Çatlatan Lezzet Durakları'. Rahatsız edici durum yok. Malzeme ile fazla oynama görmüyoruz.
...
Yine Ramazan'a özgü olsa gerek 'Tarih Sohbetleri'nin sayısı arttı. Bu konuda Haber TÜRK'ün öncülüğünü atlamayalım. NTV 'Tarih Konuşmaları'na -Dergileri olmasına rağmen- geç başladı. SkyTÜRK de bu kervana dahil oldu. Bizim favorimizi soran olursa tek geçeriz; 'Yavuz Bahadıroğlu'. TV NET'teki sohbetlerini kaçırmamaya özen gösteriyoruz.
...
TRT-1'de yayınlanan 'Yıldızım Sensin'i de aya uygun yapımlardan sayıyoruz. Hatta, daha yaşlılar için düzenlenen Hodri Meydan da aynı sınıflandırmaya dahil. Hoşça vakit geçirtip, sahura kadar olan süreyi dolduruyor. Star'ınki 'Biraz daha Asmalımescit'.
***
Müzik CD'leri birikti. En dikkati çeken 'Organize Oluyoruz-Volume I'. Türk hip hopçularının ortak çalışması. Ceza dahil pek çok isim var. Pasaj Müzik etiketiyle çıkan albüm, bu müziğe meraklılar için.
...
Gülşen, 'Sözde Ayrılık'la tek parçalık albümler kervanına katılanlardan. Bu da sevenlerine seslenmekte.
...
Tuğba Özay şaşırttı. 'Üç Nokta' ile adeta meydan okuyor. 'Kapıyı Arala'nın remixi dahil, tam 12 parça tek CD'de. Kapaktaki fotoğrafı görünce ismi Üç Nokta' değil, 'Kırmızı Nokta' konmalıydı.
...
Baybora, 'Beklerken' adlı 7 şarkılık emeğiyle müzik marketlerde. Beğendiğimizi belirtelim. Sanatçıyı Eurovision'dan hatırlıyoruz.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi