• $13,4733
  • €15,367
  • 786.997
  • 2085.76
9 Mayıs 2012 Çarşamba

Bu kadarı fazla

Milli Bayramlara getirilen kısıtlamalar hakkındaki yankılanma hız kesecek gibi değil. Hele 'Tavşana kaç, tazıya tut' taktiği uygulayan programcılarla, yakılan ateşi söndürmek mümkün görünmüyor. Tarafsız Bölge'de de bu tip tartışmalardan birini yaşadık. Adam Prof. Dr. titrine sahip Sosyolog 19 Mayıs'lara, hatta izcilere faşizm yakıştırması yapabiliyor. Tarihimizin önemli anmalarını 'Çağın gerisinde kalmak' diye tanımlayabiliyor. İktidar yandaşı Genç Siviller Hareketi'ni temsilen oraya oturtulmuş genç, değerlerimizle ve onu savunanlarla dalga geçebiliyor. 19 Mayıs kısıtlamalarını kaldıran Danıştay'a 'Kızların ponponlarından yolladık' diye itiraf edebiliyor. Hem de, sırıta sırıta. Arada konuyu eğip, büküp Mustafa Balbay'a darbeci çakmasını ihmal etmiyor. Ne diyelim memleketi bu konuma getirenler iftihar etsin. Unutmadan bir konuya daha değinelim. Televizyonlarımız nihayet bir değerin farkına vardı; 'Rıza Zelyut'. Bilgi birikimi ve konuşma tarzıyla kısa zamanda ekrandaki kapışmaların yeni yıldızı konumuna geçti. Atatürk ilke ve inkilapları ve değerlerimizi savunurken rakip tanımıyor. Sus pus hale gelen medyanın 'Yılmaz Savaşçısı' konumunda. Rıza Zelyut'u sadece kutlamakla yetinebiliyoruz.
***
Prof. Dr. Ali Uras, son günlerde yitirdiğimiz kaçıncı değer, hesabı kaçırdık. Tıp doktoru, öğretim üyesi, sporcu ve yönetici kimliğinin yanı sıra 'Adam gibi adamdı'. Bizi en çok yaralayan spor ve haber kanallarının arşivsizliği oldu. Genelde Faruk Ilgaz'la bir sohbetine yer verildi. O da birkaç saniyelik görüntüden ibaretti. Bu konuda tek istisna TRT'ydi. Vefat haberinden kısa süre sonra Uras'la yapılmış özel program, şak diye ekrana sürüldü. Her zamanki gibi bu 'Orhan Ayhan'la Spor Yorum'du. Yaklaşık üç yıl önce gerçekleştirilen bu çalışmada herkes vardı. Asıl bizi şaşırtan TRT Spor Koordinatörlüğü'nün zamanında müdahalesiydi. Programı hazırlayanları, tam zamanında bir kez daha ekrana sürenleri tebrik ediyoruz. Kimilerine 'Ders olmasını diliyoruz'.
...
TEDEV Başkanı Servet Kabaklı kardeşimizin Babası Hacı Ömer Kabaklı Hakk'a yürüdü. Ahmet Kabaklı Hocamızın ağabeyi olan Hacı Ömer dün Elazığ'da kılınan cenaze namazına müteakip Asri Mezarlık'ta toprağa verildi. Gerçek Türk Milliyetçisi merhuma rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
***
Ayfer Er'in Beklenen Şarkı adlı albümünü beğendik. Tamamı Zeki Müren Besteleri'nden oluşan 11 parçanın seçimi bambaşka. Beklenen Şarkı ile başlıyor, Bu Yağmur Ah Bu Yağmur'la bitiyor. Uşşak Keman Taksim ayrı renk. Beste ise Talat Er'in. TSM sevenler kaçırmasın.
...
REDD'in 13 şarkıdan meydana gelen altıncı stüdyo albümü müzik marketlerde. 'Hayat Kaçık Bir Uykudur'un konuk ismi Şebnem Ferah. Hemen her tür müzik severe seslenen çalışma güzel. Sadece 13. ve son besteye gerek var mıydı, bilmiyoruz; 'Telved Litak -Katil Devlet-.'
...
Gökmen Kanberoğlu'nun

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi