• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
25 Ocak 2012 Çarşamba

Bizim Sarkozy'ler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Şirket genel kurulu gibi oylama. Vekaletle, eğilim tespiti. Bir Macar kökenliye kendilerini yönettirenlerden ne bekliyordunuz? Hoş, yerine gelecek olanın da, farkı yok. Tarih boyunca, önümüzü kesmeye uğraşanlar, ataları ve bunlar. Fransa Parlamentosu'ndan çıkan karar, artık ders olmalı. Dışarıda yaşayan vatandaşlarımızın sergilediği dayanışma, Devlet'çe desteklenmeli. Paris'te 30-40 bin kişiyi bir araya getiren şuuru, 'Özlediğimiz Lobi'ye dönüştürmek çok mu zor? Eurovision'da bile on binlerce SMS toplayan bizimkiler, bu işi pekala yapar. Yeter ki Türkiye'yi yönetenler, ön ayak olsun. Yıkarsınız kontrol ve organizasyonu AB'den Sorumlu Bakan'a. Çok değil, bir-iki sene içinde vurduğunuz yerden ses gelir. Almanya'dan örnek verirsek, bizimkilerin kuracağı ya da destekleyeceği siyasi oluşum barajı geçer. Yeter ki, üstümüzdeki ölü toprağını atalım.
...
Sarkozy Engizisyonu'nu yasalaştıran görüşme ve oylamada en fazla bir ekrana takıldık. Yorumcular kabak karpuz gibi seçilmişti. Ortaya saçtıklarını yutabilenlere helal olsun. Özellikle gazeteci bayan ile akademisyen zatı izledikçe, tüylerimiz diken diken oldu. Türkiye'yi bu kadar aşağılama hakkını bunlara kim veriyor? Ulusal bir kanalda Vatan ve Millet sevgisine saldırma hakkını nereden buluyorlar? Ülkemizi Makedonya'dan gelen Türkler ile Balkanlar'dan göç eden Boşnaklar mahvetmiş de, bizim haberimiz yokmuş. Zaten MAH'ı da MİT'i de bunlar kurmuş. Senin soyun sopun nereye dayanıyor Cengiz Aktar? Cevap bekliyoruz. 'Yaşayan Tarih' Prof. Dr. Halil İnalcık'ın 'Bir milyon Ermeni'yi kestik' diyen Orhan Pamuk'a sözlerini aynen Aktar'a aktarıyoruz; 'Herkes kendi işine baksın'. En iyisi çenesini kapatsın. Bunları kanallarına çağırıp, konuşturanlara da yazıklar olsun. Oluşturulacak Türk Lobisi'nin önceliği bu kafaları susturmak olmalı.
...
Onlarca 'Erivan ağzı' arasında, bir kişinin yıldızı parladı. ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'yı oluşturulması kaçınılmaz olan Lobimize öneriyoruz. Kendisini kutlamayı da unutmuyoruz.
***
Bir habere fena takıldık. Çantasında 3 yumurta bulunan öğrenci için 11 yıl hapis istendi. Gerekçe, bunları Cumhurbaşkanı Gül'e fırlatmaya hazırlık. Hukuki deyimle 'Nakıs -Eksik- teşebbüs' olduğuna göre, ceza fazla değil mi? Bakıyoruz, molotof kokteylini öldürücü silah kabul etmeyenlerde çıt yok. Yorum size ait.
...
SkyTÜRK 360, yeni döneme, gazetecilik deyimiyle 'Zengin girdi'. En hoş tarafları, tecrübeli isimlerin dahi heyecanlı görüntüleri idi. Bu duygu önemli. Başarıyı getirir.
***
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'Müzik Öğretmenlerimiz ve MEB' başlıklı yazısı musikidergisi.net'te. Konuşma ve Dil Üzerine olanı ise yazım muzikoloji.org'da.
...
Konya-Akşehir'de yayınlanan İstasyon Gazetesi'nin 10. Yıldönümü 7 Şubat'ta kutlanacak. Akşehir Kültür Merkezi'ndeki organizasyonun başlangıç saati 14.00.
...
'Bay İfade' Volkan Akay cumartesi günü Çorlu Divan Otel'de saat 15.00'te konuşma yapacak. Toplantı Türkiye Personel Derneği, Trakya Şubesi'nce düzenlendi.

<p>Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a 67'inci doğum günü için

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan Başkan Erdoğan'a doğum gününde özel klip

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı