• $16,3514
  • €17,4525
  • 973.922
  • 2398.28
20 Şubat 2011 Pazar

Bir pazar yazısı

Tunus'ta başlayıp sınır ötesi çam yangınına dönüşen 'Başkaldırılar'ın sonucunu görmekteyiz. Bu, rejimler açısından değil. Yıllar sonra petrol fiyatları 100 doların üstüne çıktı. Mısır'ın her anlamda tekel olduğu pamuk piyasasında zam oranı %40. Nelerin takip edeceğini tahmin zor değil. Siyasi denge bozulurken, ekonomik sistem arızalanıyor. Hükümetlerden, tencere kaynatan herkese kadar, daha dikkatli harcama öneriyoruz. En sağlam yatırım aracı görünen altının onsunun yaptığı zirveyi unutmadık. Ne yazık ki Türkiye, yaklaşık 4 aydır 'Aşırı seçim harcaması' yapıyor. Bu 'Oy avcılığı'nın 12 Haziran akşamına kadar süreceğini söylemek falcılık değil. Oluşan açığın faturası o zaman netleşir. İmam bildiğini okuyacak ama sade vatandaşın üç otuz parası var. Onun da musluğu iyi sıkıştırılmalı. Siz sakın ha Vedat Milor'un 'Tadı Damağımda'sını seyredip olanınızı da, övdüğü restoranlarda harcamayın. Yoksa açıkta satılan makarnayı zor pişirirsiniz.
- - -
Bu aralar 'İslam ve Kadın' kamuflajıyla 'Dekolte tecavüzleri'ni tartışıyoruz. Hangi ekrana dönsek konu bu. Türban tartışması dahi Selçuk Üniversitesi'ni bu kadar sarsmadı. Tabi” YÖK'ü de. Bir ilahiyat fakültesi dekanının 'Yanıma sakın dekolteyle sokulmayın haaa...' anlamına gelen sözleri, düşündürücü. 'Yakalarsam' fıkrasını anımsıyoruz. Çok iyi biliyoruz ki, bazı kafaların elinden gelse, profesörümüzü en azından rektör yaparlar. Hatta 'Ulemaya sormak lazım' lafındaki 'Fetvacılar kurulu'nun tepesine oturturlar. Adamın uzmanlık alanı fıkıh. Yani İslam Hukuku. Özetlersek geleceği parlak.
...
Erman Toroğlu'nun 'AIDS'li çocuklara yardım partisi'ne davet edilmesi yeni gündem maddesi. Hoca, eşcinsel derneklerinin yoğun saldırısı altında. 'Hakem Halil İbrahim, yakışıklı futbolcuya penaltı çalamaz'ından, taaa 2005'te söylediği 'Hormonlu tavuk yiyen eşcinsel olur'una kadar bir bir ortaya dökülmekte. Anlayamadığımız nokta Toroğlu, hasta miniklere katkı için mi çağrıldı? Yoksa, Elton John'la 'Ceviz oynamaya mı'? İkinci şıkta ısrar edenler yanılmakta. Elton'un 'Spanish Love'ı bestelediği senelerin üstüne 30 yıl ilave oldu. Ayrıca Erman Hocamızın bu konularda seçici hale geldiği kesin. Kalan son malzemeyi idareli kullanmak zorunda.
- - -
Beyaz Show'da Funda Arar vardı. Son yılların en başarılı TSM yorumcularından biri haline gelen bu kızı dinlemek mutluluk. Aynı dakikalarda Selami Şahin, Saba Tümer'in konuğuydu. Yan yana iki kortta iki ayrı tenis maçı izler hale geldik. Yeri geldi şair ve güfte yazarı Ahmet Selçuk İlkan'ın albümünden söz edelim. 'Gözler kalbin aynasıdır'ı ilk kez Selami Şahin'in ağzından duyduk. İkisini de bu şarkıyla tanıdık. İlkan'ın, sözleri kendine ait 12 şarkıdan oluşan CD'si çıktı. Yorumcular arasında Haktan'dan Meyra'ya, Hakan Altun'dan Coşkun Sabah'a herkes var. Esas sürpriz, İlkan'ın 'Ona yanarım'a eşlik etmesi.
- - -
ÖZEL NOT: Beşiktaş bugün de Fenerbahçe'ye kaybederse 'Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz' yeniden hit olur. Tek fark, şarkıyı Schuster'in seslendirecek olması. Belki Yıldırım Demirören vokal yapar. Hatta  '17'de 17'nin mucidi' Sinan Engin ile destekleyicisi Mustafa Denizli dahi katkıda bulunabilir.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu

Gündüz ''kartal'' gece ''yarasa'' F-16'lar, her şartta göreve hazır