• $15,8899
  • €16,8035
  • 928.48
  • 2394.83
15 Aralık 2011 Perşembe

Beşiktaş Muhabiri

Teke Tek'te Fatih Altaylı-Acun Ilıcalı muhabbetine takıldık. Beşiktaş muhabirliği yaptığı dönemde tanıdığımız insanın bugünlere gelişini hatırladık. Başarılı yapımcı Acun'un özel hayatıyla hiç ilgilenmedik. Ondaki en önemli aşama, eleştirilere kızmamaya başlaması. Ya da frenleyip, dışa vurmaması. Tele Vole döneminde bize yazdığı 4 sayfalık mektubu hala saklarız. Ilıcalı, eski deyimle fevri çıkışları attı, gitti. Altaylı'nın 'Niye ayrılmıyorsun' gazına verdiği cevabı sevdik; Serdar Çaloğlu ile abi-kardeş gibiyiz. Diğerleri de aynı şekilde'. Parasal anlamda değil ama çalışma ve ses getirme manasında, bu felsefe önemli. Hatta 'Hayat görüşü' demek mümkün. Kazançta doyuma ulaşmanın sınırını bulanlara, Acun'un rotası'nı öneriyoruz.
...
'Dizi yapımcılığı riskli' dedi. Ardından ekledi; 'Benim işim realty show'. Üç prime-time programının kendisine yeterli olduğunu, üstüne basa basa vurguladı. Kendisine telefonda anlattığımız gibi lise hayatımız benzeşiyor. Biz diplomaları arttırdık. Para kazanmayı sevemedik. O ise, tam tersimizi yaptı. Acun adam tanımayı geliştirdiği sürece, başarı çıtası hep yukarda kalacaktır. Hele, hayır işlerini devam ettirdiği sürece. Kutluyoruz.
***
İçimize yara olan konulardan birini ele almak istiyoruz. Futbol Mağdurları'nın cezaevi günleri birer birer sonlanacak. bundan şüphemiz yok. Canımızı ve vicdanımızı kanatan, Göksel Gümüşdağ'a uygulanan yasaklar. Duruşu, oturuşu, kalkışı, bilgi ve becerisiyle 'Adam gibi adam'. Hiç kimse, onun birtakım çarpık ilişkilere bulaştığı konusunda bizi ikna edemez. Gümüşdağ, bırakın İstanbul'u, tüm Türkiye'nin sporda geleceğidir. Karar makamlarından isteğimiz, bu pırıl pırıl insanın sırtına yüklenmeye çalışılanları bir an önce kaldırıp atmaları. Gümüşdağ'lar kolay gelmiyor.
***
Yosun Gazel'in ek mesajına kısa cevap vereceğiz; 'Gereken cezalar mevcut. Önemli olan düzen değişikliği'.
...
Silivri mağdurlarından gazeteci arkadaşımız Müyesser Yıldız'ın yazılarını www.facebook.com/muyesseryildiz'da bulabilirsiniz.
...
Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı iki anma gerçekleştiriyor. Doğumunun 180. yılında Hacı Arif Bey ve Doğumunun 804. senesinde Hz. Mevlana'yı anma konserleri hazırlandı. 17 Aralık Cumartesi günü saat 16.00'da başlayacak etkinlik Kültür Üniversitesi'nin Ataköy yerleşkesi konser salonunda. Organizasyonun yönetmenleri Prof. Dr. Nevzat Atlığ ve Faruk Salgar.
...
GAZETTE 13, 45 yaşında. Bu başarı tek başına Güngör Denizaşan'ın. Her türlü ekonomik zorluğa rağmen, yakalanan kaliteye tebrikler. Denizaşan dostumuz ve GAZETTE 13'e daha nice yıllar dileklerimizi yolluyoruz.
  ...
Deniz Kültürü Dergisi VİRA'nın 61. sayısı yayınlandı. Şadan Kalkavan, Ali Kayadibi ve Turhan Bozkurt'un yazıları ilginizi çekecek.
***
Ülkemiz klarnet sanatçıları açısından çok zengin. Hüseyin Delen bunlardan. Masal adlı albümü, 12 eserden oluşmakta. Beğendik. Poll Production'ın diğer CD'leri Çağrı'nın 'Bana Dokunma'sı. Bir single. Diğeri 'Göğe Selam'. İçinde Kurtalan Ekspres eşliğinde Barış Manço, Cem Karaca şarkıları var. Solistlere dikkat. Teoman'dan Hayko Cepkin'e, Bülent Ortaçgil'den Emre Aydın'a herkes mevcut.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama