• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
07 Mart 2011 Pazartesi

Başını mıcıra gömenler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Sina Koloğlu Kardeşimizin müthiş yakıştırmasıyla Soner Yalçın ve arkadaşları en önemli belgeseline hazırlanıyor. Tabii bunun için olayları bire bir yaşamak şart. Adını mı merak ettiniz, söyleyelim; 'Oradaydık'. Bu ekibe dün sabaha karşı takviye yollandı. İsimlerini biliyorsunuz, Nedim Şener ile Ahmet Şık. Gelişmeleri en iyi özetleyen genç bir yazar arkadaşımız oldu. Volkan Akay'a göre '2011 Milletvekili seçimleri, Başbakan Erdoğan ile Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar arasında geçecek'. Dileriz öyle olur. Çünkü 'Dünyanın en İleri Demokrat ülkesinde, garip şeyler olmakta'. Bunu da Dr. Başar Ergün'ün sözleriyle kayda geçelim; 'Eskiden kitaplar alınıp, götürülürdü. Şimdi ise henüz tasarım halindeyken toplatılıyor'. İlaveyi biz yapalım; 'Hazırlayanla birlikte paket ediliyor'.
- - -
Haber TÜRK'ü şaşkınlıkla izliyoruz. Ülkede kıyamet kopuyor, bunlar 'Tarihin Arka Odası' ya da 'Tavan Arası'nda. Arap atı, Türk atı ve İngiliz atı ile uğraşıyorlar. Sanki Türkiye Jokey Kulübü'nün televizyonu. Eski askerler, politikacılar 'Derdest ediliyor', akortsuz saz eşliğinde 16. Yüzyıl besteleri icra ediliyor. Bu defa 'Alaturka Tarihi' programı yapılıyor. Yakın zamana kadar kimine göre 'MHP'nin başkanı olacak' bazılarınca 'Çok sürmez Silivri'ye gönderilir' denen jöleli genel müdürü şimdilerde 'Güvercin taklanın prensi'. Neredeyse boyacı sandığı ile iktidarın ayakkabılarını parlatacak.
...
UFO'lar, Evliya Çelebi'ler, Şifalı Sular vs... arasında Türkiye'deki fay yırtılmaları görmezden geliniyor. Son Sultan'ın işine gelmeyen her haber otokontrolde. Bunların gözünden kaçanlar Büyük Patron tarafından, gazete sayfalarından çıkarılmakta. Yine işitilmedik bir şekilde 'Senin ne işin var Fener Haberi ile' denip muhabir, yazıişleri  müdürü ile birlikte anında kapının önüne konuyor. Emir bizzat kapitalizme geçiş süreci 'Oto tamirciliği ile başlayan' ve sonrası hayli ilginç olan Holding Yönetim Kurulu Başkanı tarafından. Adam akıllı. Bakır ve kömür sahaları, daha neler neler. Tam bu noktada Afşin-Elbistan havzasında 9 işçinin göçük altından çıkarılması için biraz gayret rica etsek. Akçalı işleri niye tehlikeye soksunlar? En iyisi fincancı katırlarını ürkütmemek. Yani şu andaki politikayı uygulamak; 'Ne şiş yansın, ne kebap'.
...
'Yok artık dedirten' manşeti dünkü Haber Türk gazetesinde gördük. Anadolu Ajansı'ndan alınmıştı. Kültür Bakanı'nın ağzından Fi-Yapı İnönü'nün  büyütülmesine karşı çıkışa niçin bu kadar destek verilmişti? Yoksa Turgay Ciner'in 'Hasta Beşiktaşlı olduğu' balon muydu? Hem Kartalseverim diyeceksin, hem kulübünü dinamitleyecesin. İşte bunu aklımız almıyor. 
- - -
Basın İlan Kurumu'nun 50. Kuruluş Yıldönümü 'Türk Basını-Yeni Vizyon' adı verilen toplantıyla kutlanacak. 11 Mart Cuma akşamı Rixos Grand-Ankara'da yapılacak etkinliğe TBMM Başkanı M. Ali Şahin ve Başbakan R. Tayyip Erdoğan başta Devlet üst kademesi de katılacak. Basın İlan Kurumu'nun başarılı Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın şahsında tüm kurum çalışanlarını tebrik ediyoruz.
...
Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak'ın nazik mektubunu alıp, mutlu olduk. Sevgi ve saygılarımızı tekrarlıyoruz.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi