• $7,3762
  • €8,971
  • 442.705
  • 1560.83
20 Şubat 2012 Pazartesi

Azıcık futbol çokça TSM

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'na adaylığını ilk defa duyduğumuzda gülmüştük. Hatta fikrimizi soranlara endişeyle 'Yok artık' demiştik. Bakıyoruz durum ciddileşti. Babasının hesabına yatırdığı 500 milyon doları savurtup, sonra 'Verin paramı gideyim' diyebilen Beşiktaş Kulübü Başkanı'nın başarısızlığı ortada. Tesisleşmeden her yıl sınıfta çakıyor. Bu iş, Erdoğan Demirören'in sonunda okul kurma formülüyle alınan diplomaya benzemez. Yıldırım Demirören'in Türk Futbolu'nun tepesine getirilmesini ön şartla kabul ederiz. Önce Beşiktaş'tan istifa edecek.
...
Bizimkilerin ancak 3 bin bayan ve çocuk toplayabildiği İnönü'deki 'Haremlik maç'ı başarı gösterenler, dileriz 'Saracoğlu'ndaki ikinci rekoru' izlemişlerdir. Fenerbahçe'nin düzenlediği 'Stat organizasyonları' Küçükçiftlik Parkı'ndaki Bayanlar Matinesi'ne benzemiyor. Resmen 'Dünya rekoru kırıp' bunu devamlı yeniliyorlar. Demirören yönetimi ise 'Atarken mangalda kül bırakmıyor'. Yukarıda bu durumdan kurtulmanın formülünü açıkladık. İnşallah, yakın zamanda...
***
İnci Çayırlı'nın solo konseriyle başlayalım. Büyükçekmece Belediyesi'nin muhteşem organizasyonu, ilçedeki AKM'de gerçekleşti. Hasan Esen, Dilek Yüzlüer, Ahmet Cennetoğlu, Caner Altınbaş, Volkan Yılmaz ve Erdinç Kadıoğlu'ndan oluşan tecrübeli sazlar İnci Hoca'ya eşlik etti. Konser 8 hicaz şarkıyla açıldı. İlki Yahya Kemal'in güftesi ve Münir Nurettin Selçuk'un bestesi 'Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul'du. İkinci bölümde, muhayyerkürdiler hakimdi. Final Sadettin Kaynak-Vecdi Bingöl ikilisinin şaheseri 'Bülbülüm gel de dile' ile yapıldı. İnci Çayırlı Usta'ya uzun ve sağlıklı ömür diliyoruz. Tanrı onu müziğimizin başından eksik etmesin.
...
Nerelerdesiniz, TRT-M'in başarılı yapımlarından. Program Uğur Çınar-Sevinç Erol ikilisinin yaratıcılığında devam etmekte. Bu hafta Bestekar Zeynettin Maraş'ın evine konuk olundu. Hem de Yaşar Özel ve Nazan Sıvacı gibi ünlü solistlerin eşliğinde. Maraş 'Gizli Aşk'ın öyküsünü anlattı. Ayrıca yine kendisinin yazdığı 'Bir Gizli Aşk Suçum Olsun'u sesiyle icra etti. En büyük sürprizi Zeynettin Maraş'ın hiçbir yerde seslendirilmemiş bestesi 'Nerelerdesin'i -Programın adına benziyor- dinlerken yaşadık. Eğer bu müzik ziyafetini kaçırdıysanız yarım saatlik özetini yarın akşam saat 19.30'da yine TRT-M'de seyredebilirsiniz.
***
SkyTÜRK-360'ın yenilikleri arasında Her Pazar da var. Yapım ve sunumu Nur Onur'un üstlendiği program için rahatlıkla başarılı notunu düşebiliyoruz. İçinde neler yok ki. Örneğin GDO'dan
-Genetiği değiştirilmiş ürünler- Gölcük'teki kaçamak yerlerine, 'Ata sporumuz Atçılık'tan Dağcılık'a -Nasuh Mahruki- kadar uzanılıyor.
...
Yetenek Sizsiniz sona yaklaştıkça tiryakilik yaratmaya başladı. Stand Up'çı Mehmet gibi yeni yıldızlar kazanıldı. Hakan'ın 'Baba Bank' gösterisi muhteşemdi. Örneğin 'Serbest Futbol'cu iki genç, Sergen'i dahi hayran bıraktı.
...
Selcan Taşçı bizden beklediği yorumu Rıza Zelyut'ta buldu sanırız. Doğrusu hem genişletilmiş kitap, hem Zelyut'un değerlendirmesi övgüye değer.

<p>Irak hükümetine bağlı Bağdat Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre,

Bağdat'ta şiddetli patlama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılanların yuttukları dev canlılar

Ticaret Bakanlığınca ''fahiş fiyat'' denetimi yapıldı