• $16,3684
  • €17,5789
  • 972.911
  • 2450.84
26 Haziran 2011 Pazar

Aynı takım çalışıyor...

Soros Vakfı'nın Türkiye uzantısı TESEV'in yeni raporu açıklandı. Bunun Cengiz Çandar'a hazırlatılması 'Ahbap-Çavuş' ilişkisi. Burada ikilinin diğer ayağının Başkan Can Paker olduğunu hatırlatalım. Çandar'ın görüştüm dediği kişileri ve diyalogların büyük bölümünü hatırlıyoruz. Pek çoğu CNNTürk ekranında yayınlandı. Fazladan Hasan Cemal de bu işlere bulaşmıştı. Örneğin bir sürü bakanla yapılan. Mesut Barzani'den Celal Talabani'ye, Ahmet Türk'ten Bülent Arınç'a kadar.
...
Hayatı ideolojik zigzaglarla geçmiş Çandar'ın 'Apo ile 18 yıldır görüşülüyor' söylevinde eksik var. Aracılar arasında kendini saymayı unutmuş. Turgut Özal'dan mektup götürmedi mi? Şimdilerde federasyon mimarlığına soyunan Çandar'a göre Habur'daki abartılar olmasa Öcalan çoktan İmralı'dan kurtulup, çiftlik evinde hurilerle yaşıyordu. Hatta PKK'ya genel af çıkmıştı.
...
Raporun satır aralarında 'Ya Kandil-İmralı ikileminde bölücülerin istediğini verirsiniz ya da terörizmin yerini isyan alacak' tehdidi var. TESEV için hazırlanan Cengiz Çandar raporundaki çözüm önerilerini zaten ezberledik. Anayasadaki Türk, Türkiye lafları tırpanlanacak. İlan edilecek federasyonun adı konacak. Arada af ilan edilecek. Dağdan inen eşkıyayı da, federal yapının Güneydoğu ayağında yerel silahlı güç olarak kullanmanın yolu açılacak.
...
Bu raporun zamanlamasına dikkat. Hatip Dicle tehdidiyle aynı potaya sokuldu. Merak ettiğimiz ise iki akçalı konu. Bunlar Cengiz Çandar'la ilgili. Bu hizmet karşılığı TESEV'den para aldı mı? Bir de anlatıla anlatıla bitirilemeyen evinin karşılığını öderken 'Banka kredisi kullandı mı?'. Her devirde suda batmayan akıl hocaları vardır. Adamlar sosyalist. Adamlar Mao'cu. Adamlar gerilla. Adamlar futbol yorumcusu. Adamlar arabulucu. Bunları baş tacı yapanların hiç mi günahı yok?
- - -
Sahibinin Sesi yüzler o kadar aşındı ki geri planda kalanları ekrana sürmeye başladılar. Örneğin ordu düşmanı gazetenin sinema eleştirmeni ve arşiv sorumlusunu siyasi yorumcu yaptılar. Bu ekiple işbirliği içindeki daha dindar takımdan yeni yüzler izlemeye başladık. İşin berbat tarafı içlerinde Türkçe bilmeyenler var. Karine'ye Kaaarine diyorlar. 'Bülent Arınç'ın bir demeciyle, tutuklanan Bursalılar serbest bırakıldı' sorusunu ise 'Ben duymadım'la geçiştiren yine bunlar.
...
Bazı haber ajanslarının bölge muhabirleri Türkçe sınavına girse kesin çakar. Buna ağız şive, patua demek mümkün mü? Eğilimlerini konuşmalarından anlıyorsunuz. Oysa Atina'dan haber veren iki isim Yorgo Kırbaki ile Stelyo Berberakis'e bakıyorsunuz gerçek Türkçe'yi kullanıyorlar. Bunlar İstanbul çocuğu. Yıllar yılı kendilerini özellikle eğitmeyenlere ne demeli? Kararı siz verin.
- - -
Beklediğimiz düeti SKYTürk'te izledik. Ferhat Göçer-Ömür Gedik ikilisi Paramparça'yı birlikte okudu. Hem de canlı kayıt yapıldı. Aynı programda Nebil Özgentürk'ün Ertuğrul Akbay'a bip atmasını ise kaçırmadık.
...
TRT-M'in açık havaya çıkan ilk programı Türkü Söylemek Lazım oldu. Ekip, yaza Tuzla'da merhaba dedi.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu