• $16,362
  • €17,4785
  • 973.74
  • 2402.74
16 Şubat 2011 Çarşamba

Adamı kolay asıyoruz

Yüksek tirajlı bir gazeteden aradılar ve 'Acun Ilıcalı'nın Defne Joy Foster'la ilgili konuşmasına protesto yağıyor' dediler. Şaşırdık. 'Hangi konuda'yı yönelttik. Bayan muhabir 'Geçen hafta yayın yapmayınca büyük para kaybedildi şeklinde konuşmuş' cevabını verdi. Belli ki hanımefendi 'Yok Böyle Dans'ı izlememiş. Hemen doğrunun savunmasına başladık; 'Acun, para kaybedildi, demedi. Show TV, ölüye saygı gerekçesiyle, milyonlarca liralık reklamı yayınlamama büyüklüğünü gösterdi. Kaldı ki her şeyi para olarak görselerdi, bizim köşemizdeki 'Okula ek katkı' için Defne adına SMS hattı açılması teklifini kabul ederlerdi. Yanlış anlaşılır diye, bunu ellerinin tersiyle ittiler.'
Dün baktık, sorularına muhatap olduğumuz gazetede bu konu hiç yok. Şükür, dedik. Sağduyunun galip geldiği anlaşıldı. Gelelim dinlemeden, anlamadan 'Yargısız infaz yapanlara'. Biri uyduruyor, ötekiler onun peşine takılıyor. Salgın halindeki bu 'Linç hastalığı'nı lütfen elbirliğiyle tedavi edelim. En azından, iyi niyetli hayırsever insanlara 'Bir daha mı, tövbe' dedirtmeyelim.
- - -
Önce Fenerbahçe-Kayserispor maçını izledik. Sayısal Loto bayiimizin 'Kessen sarı-lacivert akar' sahibine verdiğimiz sonuç tahmini aynen çıktı: 2-0. Maç analizi yapmayacağız. Ancak Lig TV'deki Pazartesi Gecesi Futbolu'nda Beyazıt Öztürk'ü görünce çakıldık, kaldık. Çocuk, Taha Akyol'un koyduğu teşhisle 'Gerçekten saygılı'. Taraftar, ama karşı grupları kızdırmıyor. Onları bile güldürüyor. Konuşmalar iki taraflı olarak anında tercüme edilince bunları anlayan Markus Merk dahi kahkahalara boğuldu. Saracoğlu'ndan Sevgililer Günü görüntülerine eklenen gırgır-şamatalara bayıldık. Şansal Büyüka, fazla söz isteyen Beyaz'a 'Her şey senin. İstediğin kadar konuş' diyerek, hakkını teslim etti. Özetlersek, muhteşem yayın oldu.
...
Aynı program içinde stüdyoda bulunanların pazar günü oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe maçı tahmini ilginçti. Gençlerin yüzde 58.5'i Beşiktaş, yüzde 36.9'u Fenerbahçe dediler. Sürpriz olan beraberliği düşünenlerin oranının çok düşük çıkmasıydı; % 4.6. İtirafta bulunalım, son grubun içindeyiz.
- - -
İz TV'de 'Bir Gün 1-Son Baskı' adlı belgeselin ilk bölümünü tesadüfen izledik. Gazetenin nasıl hazırlandığını anlatan bu yarı-belgesel AKŞAM'da çekildi. Görüntülerde varız. Ameliyatımızdan bir gün sonraya denk gelmişti. Sağ gözümüz simsiyah. Sanki sol aparkat yemiş boksör eskisiyiz. İkinci bölümün 28 Şubat akşamı saat 21.05'te yayınlanacağını duyuralım. Kimilerine özellikle seyretmelerini öneriyoruz. Dayak yemiş halimizi görüp, sevinsinler.
...
Bir sürü abuk gözaltılar, içeri tıkmalar arasında önemli başarı güme gitti. Karsan, üç yıldır hazırlandığı, New York öncelikli olmak üzere ABD'ye taksi satma ihalesini kazandı. Birtakım lobilerin eylemlerine karşı elde edilenin adı zaferdir. Başta Jean Nahum olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyoruz.
- - -
Yeni bir ekramız daha oldu; MPL. Diğer adı Tasavvuf Kanalı. Tanıtım kitapçıklarına baktık, epey önemli isim var. MPL'i şimdilik Türksat 3A'dan izlemeniz mümkün. Hayırlı olsun.
...
Küçükçekmece Belediyesi Cengiz Aytmatov etkinlikleri düzenledi. Sergi, panel ve filmlerin yer aldığı organizasyonun açılışı 19 Şubat Cumartesi günü saat 18.00'de. Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde.
...
Muharrem Akduman, Engin Balim ve Tansu Sarı'nın e-postalarına teşekkür ediyoruz.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu