• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
31 Aralık 2023 Pazar

Yanlış transfer politikasının ilk ayrılığı Eric Bailly!

Beşiktaş'ta yeni başkan Hasan Arat döneminin ilk ayrılığı Eric Bailly oldu. Bir önceki başkan Ahmet Nur Çebi'nin takıma transfer ettiği oyuncu 8 maçta forma giydi. 29 yaşındaki futbolcu sadece 3 karşılaşmada 90 dakikayı tamamladı. Başarısız transfer politikası sonrası siyah beyazlılar savunmada bir oyuncu daha kaybederken devre arasında stoper hattına transferler yapması gerekiyor.

BEŞİKTAŞ'IN İŞİ ÇOK ZOR

Siyah beyazlılar şampiyonluğa ligin başında havlu attı. Oyuncu kalitesi rakiplerin çok gerisinde. Devre arasında birçok oyuncu ile yolların ayrılması planlanıyor. Peki takım yeniden nasıl inşaa edilecek? Yeni başkan Hasan Arat, Rıza Çalımbay sonrası henüz teknik direktör bulabilmiş değil. Büyük ihtimalle yabancı teknik direktör ile anlaşma sağlanacak. Zira en kuvvetli aday, Bruno Genesio. Ancak Eric Bailly ayrılığında birçok gerçek gizli. Çok kötü bir transfer politikası izlendi bir önceki yönetim tarafından. Başkan Hasan Arat, Eric Bailly ile sözleşmeyi feshederek camiaya ve takıma mesaj verdi. İlerleyen haftalarda başka oyucularla da yolların ayrılmasını bekliyorum.

YABANCI HOCA TAKIMI NASIL DİZAYN EDECEK?

Beşiktaş, yerli hoca ile yoluna devam etmeli. Yeni gelecek yabancı hocanın ülkeye ve Beşiktaş'a uyum göstermesi zaman alacaktır. Oyuncu kalitesinin bu kadar düşük olduğu bir takımda yeni gelecek hoca transferler isteyecektir. Bu durumda teknik direktör seçimi daha da kritik bir hale geliyor. Başkan Arat'ın yabancı teknik direktör ısrarı gelecek dönemde peş peşe teknik direktör değişimlerini de beraberinde getirebilir.

<p> </p>

İstanbul'un ulaşım çilesi ne olacak?

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet