• $32,8401
  • €35,1575
  • 2464.51
  • 10742.2
9 Haziran 2024 Pazar

Vincenzo Montella yine sürpriz yaptı

A Milli Takım'ın EURO 2024 Avrupa Şampiyonası kadrosu açıklandı. Teknik direktör Vincenzo Montella, 23 futbolcu için kararını verdi. Bazı isimler sosyal medya ve kamuoyunda çok tartışıldı. Ben de İtalyan teknik adamın 3 isimde hatalı tercih yaptığını düşünüyorum.

Öncelikle Yunus Akgün'ün şampiyonaya götürülmesi bence diğer Türk futbolcularına haksızlık. 23 yaşındaki oyuncu İngiltere'de başarısız bir sezonu geride bıraktı. Ligi şampiyon tamamlayan Leicester City, Yunus'a sadece 9 lig maçında ilk 11'de şans verdi. Öte yandan İngiliz kulübü Yunus'un satın alma opsiyonunu da kullanmadı. Yunus Akgün'ün yeteneğini tartışmıyorum fakat ileri uçta çokça alternatifimiz bulunurken sadece sağ kanat bölgesinde görev alabilen Yunus'un kadroda tutulmasını hatalı bulunuyorum. Hele ki Cengiz Ünder'in alınmadığı bir A Milli Takım'da.

Samet Akaydin tercihini anlamak da zor. Fenerbahçe'nin memnun kalmayıp devre arasında Panathinaikos'a kiraladığı ve orada da beklentilerin altında kalan 30 yaşındaki futbolcunun şampiyonaya götürülmesini eleştiriyorum. Çağlar Söyüncü ve Ozan Kabak'ın sakatlıklarının olması Samet'e forma şansı getirmiş olabilir ama ben 30 yaşındaki futbolcunun EURO 2024'e götürülmesini risk olarak görüyorum.

Bir diğer eleştirdiğim tercih de Okay Yokuşlu. 30 yaşındaki futbolcu 2 sezondur gözlerden uzak bir şekilde West Bromwich forması giyiyor. İstikrarlı sezonlar geçiriyor fakat şunu söylemek istiyorum, Hull City'de oynayan ve takımın en önemli isimlerinden birisi olan Ozan Tufan neden çağrılmıyor? Okay ile Ozan aynı bölgenin oyuncusu ve Ozan Tufan bana göre Okay'a göre hem daha yetenekli hem de daha formda. Verilen bazı kararları anlamakta güçlük çekiyorum.

GÜRCİSTAN MAÇI ŞAMPİYONADAKİ KADERİMİZİ BELİRLEYECEK

EURO 2024'te ilk maçımızda Gürcistan ile karşılaşacağız. Bu maç bizim için bir avantaj. Rakibimizi yenerek şampiyonaya moralli başlayabiliriz. Zira, bizim gücümüzün gerisinde bir takım. İlerleyen maçlarda gruptan çıkmayı da başarırsak yakalanan havayla sürprize imza atacağımızı düşünüyorum. İnşallah, başarılı geçireceğimiz bir turnuva olur.

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!