• $28,9209
  • €31,5598
  • 1895.77
  • 7948.6
8 Temmuz 2023 Cumartesi

Türk futbolunun en büyük transferi

Henüz 18 yaşında... Tüm dünya devlerini peşine takan Arda Güler tercihini Real Madrid'den yana kullandı. Barcelona'yı reddetti... Madrid'de düzenlenen basın toplantısında; "Kiralık olarak gitmeyeceğim, Real Madrid'de oynamaya geldim. Bu kulübün efsanelerinden birisi olmak istiyorum." dedi.

FENERBAHÇE'DE FORMA ŞANSINI ÇOK GEÇ BULDU

Jorge Jesus yönetiminde sezonu açan Fenerbahçe iyi sonuçlar alsa da ilerleyen haftalarda düşüşe geçmişti. Portekizli teknik adam Arda Güler'i beğendiğini söylese de haftalarca yedek kulübesinde bekletti. Barcelona, Real Madrid gibi devlerin peşinden koştuğu Arda Güler'de neyi eksik gördü de formayı vermedi anlaşılır gibi değil. Şans bulduğunda oyunun içerisinde takıma ne tür katkılar sağladığını tüm izleyenler her seferinde gördü. Yeteneği o kadar üst düzey ki Türkiye'den ilk kez bir futbolcu 18 yaşında rekor kırarak Real Madrid 'e transfer oldu.

YETENEĞİN ÜZERİNE TECRÜBE EKLENDİĞİ ZAMAN...

Arda Güler'in yeteneği kuşkusuz en üst düzey seviyesinde. Oynadığı profesyonel maç sayısı ise yaşı gereği henüz çok az. İspanya LaLiga'da edineceği tecrübe futbolunu çok fazla geliştirecektir. Futbol oynanmasına müsaade eden, sertliğin daha az olduğu LaLiga, Arda Güler'in yeteneğini göstermesi açısından çok isabetli bir tercih.

AÇIK ARA EN BÜYÜK TRANSFER

Türk futbolu Avrupa'ya son yıllarda birçok oyuncu transfer etse de Arda Güler'in Real Madrid'e transferi açık ara en büyük başarı. Real Madrid gibi bir kulübe 18 yaşında transfer olmak dünyanın en potansiyel isimlerine nasip olur. Brezilya'nın, Portekiz'in yetenekli isimleri genelde bu yaşlarda transfer olurken Türkiye'den ilk kez bir isim 18 yaşında dünya kulübüne transfer oldu. Yolun açık olsun Arda Güler...

<p> Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 1

Batan geminin kayıp personelleri aranıyor

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek