• $33,0737
  • €36,1707
  • 2612.05
  • 11139.5
23 Haziran 2024 Pazar

Montella'nın ısrarları bizi bitirecek!

A Milli Takım'da bana göre tartışılacak ilk isim teknik direktör Montella.

İtalyan teknik adam, Almanya ile oynanan hazırlık maçı sonrası 180 derece değişime uğradı. Oynattığı coşkulu futbol gitti, yerini takıntıları ve anlamsız ısrarları aldı.

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası ilk maçında Gürcistan ile karşılaştık. Savunmada bolca fırsatlar verirken hücumda organize ataklar geliştiremedik. Maçı bireysel gollerle kazandık.

Yani Montella'nın bir futbol organizasyonunu göremedik.

Peki nedir Montella'nın ısrarları...

Buna ilk olarak Samet Akaydin ile başlamak isterim. Tüm Türkiye, Samet'in turnuvaya götürülmesini tartıştı. Ancak İtalyan teknik adam oyuncuya hep 11'de şans verdi. Portekiz karşısında yaptığı bireysel hata geliyorum demedi mi? Yenilen bu gol bizi mental anlamda aşağıya çekmedi mi?

Herkesin görüp de söylediğini neden Montella görmüyor anlamak gerçekten zor.

Yunus Akgün ısrarına da değinmek istiyorum. Turnuvaya götürülürken herkes Yunus kararını da tartıştı. Zira, Leicester City'de forma şansı çok az bulmuş ve İngiliz ekibi satın alma opsiyonunu kullanmamıştı.

Portekiz gibi etkili bir takıma karşı neden Yunus Akgün tercih edildi? Gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Çünkü, yedek kulübesine baktığımda Kenan Yıldız gibi Arda Güler gibi isimleri görüyorum. Bu kadar takıntı ve ısrarcılık gerçekten de fazla.

Türkiye'nin dünyaca ünlü starı Arda Güler'i yedek bırakmak da bana göre cesaret işi.

Arda'da ısrarı ne peki? Sağ kanat oynatılması...

Bu kadar yetenekli bir oyuncunun kanata hapsedilmesi neden? Gürcistan karşısında oyunun ikinci bölümünde Barış Alper'i sağ kanata çekerek Arda'nın gol atmasını görmüş olmasına rağmen!

Öte yandan Arda Güler için yapılan "yorgundu" açıklamasını da mantıklı bulamıyorum. Zira, 42 yaşındaki Pepe, 39 yaşındaki Ronaldo Portekiz'de iki maçtır oynuyor da bizim 18 yaşındaki yıldızımız Arda, neden yorgun oluyor. Gürcistan maçının üzerinden 4 gün geçmesine rağmen.

Montella, bu ısrarlarından vazgeçmeli ve Çekya karşısında doğru diziliş ile rakibin karşısına çıkmalı. Alacağımız 1 puan grubu ikinci bitirmemizi sağlayacak. Şu ana kadar forvetsiz bir oyun kurgusu tercih etti. Çekya karşısında Barış Alper'i sağ kanatta, Arda Güler'i 10 numara bölgesinde ve forvette Semih ya da Cenk ikilisinden birini tercih etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Çekya karşısında puan alıp yolumuza devam ederiz inşallah.

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)