• $32,592
  • €34,8102
  • 2508.29
  • 9693.46
27 Mart 2024 Çarşamba

Montella'nın coşkulu takımına ne oldu?

A Milli Takım, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçında Avusturya ile karşı karşıya geldi. Ay-yıldızlılar maalesef 6-1'lik skorla mağlup oldu.

Maç öncesi Arda Güler'in ismini ilk 11'de görünce çok heyecanlandım. Real Madrid'de forma giyen gururumuz EURO 2024 öncesi beni en çok merak ettiren futbolcuların başında geliyor.

Düdük çaldı ve maç başladı ancak ne görelim. İlk dakikadan golü yedik. Maça baktığım zaman Milli Takım çok kolay pozisyon veriyor. Savunma hattı uyumsuz. Cenk Özkaçar sol bekte yetersiz...

Maç boyunca da böyle oldu. Çok pozisyon verdik ve kalemizde 6 gol gördük. Avrupa Şampiyonası öncesi bu yenilgi, bizi düşündürdü. Montella, artık bazı ezberleri bozmalı. Takımın başına geçtiği ilk günlerdeki coşkuyu yakalamalı.

FORVETSİZ FUTBOL KEYİF VERMİYOR

Montella, santraforsuz bir Milli Takım deniyor ancak ben keyif almıyorum. Rakibimiz Avusturya'ya baktığımda; hızlı hücuma çıkan, fizik olarak güçlü bir takım görüyorum. Günümüzün modern futbolunda böyle rakiplere karşı mutlaka sırtı dönük bir forvete sahip olmalıyız. Girdiğimiz pozisyonları da bitirmeliyiz. Zira, Avusturya çok güzlü bir takım olmamasına rağmen girdiği pozisyonları bitirme özelliğine sahip. Biz de böyle olmalıyız.

CENK ÖZKAÇAR, UĞURCAN ÇAKIR VE MERİH DEMİRAL

Milli Takım aday kadrosunda Montella'nın tercihleri çok konuşuldu. Avusturya maçında çıkardığı 11'e baktığımda üç isim dikkatimi çekti.

Trabzonspor'un formsuz kalecisi Uğurcan Çakır, Valencia'da şans bulamayan Cenk Özkaçar ve 25 yaşında Arabistan'a transfer olmuş Merih Demiral.

Bu mevkilerde oynayabilecek daha önemli futbolcularımız var. Takımlarında düzenli oynayan ve hedefleri olan isimler tercih edilmeli. Zira, Uğurcan Çakır kulüp performansını yıllardır bir türlü Milli Takım'a yansıtamadı. Avusturya karşısında yediği hatalı goller de kanıtı. Cenk Özkaçar, A Milli Takım düzeyinde bir isim mi bana göre tartışılır. Merih Demiral ise kariyer hedefini bitirmiş bir isim. Montella, EURO 2024 öncesi kadro tercihinde daha da titiz olmalı.

COŞKULU FUTBOLA NE OLDU?

Stefan Kuntz ayrılığı sonrası A Milli Takım'ın başına gelen Montella'nın en çok coşkulu futbolunu beğenmişti kamuoyu. Şimdi Macaristan ve Avusturya maçlarına baktığım zaman bu oyundan uzaklaştığını görüyorum. Bu oyuncularla bu oyun oynanmış mıydı; oynanmıştı... Öyleyse Montella dersine iyi çalışmalı.

<p>Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listes

Dağ keçileri Palu Kalesi'nde görüldü

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!