• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
3 Aralık 2023 Pazar

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Finalleri'nin kura töreni Almanya'da düzenlendi. Milli Takım kura çekimine ikinci torbadan girerken, F Grubu'nda yer aldı. Rakiplerimiz ise; Portekiz, Çekya ve play-off turundan Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan ya da Lüksemburg takımlarından biri olacak.

HEYECANLIYIZ

A Milli Takım, Montella'nın takımın başına geçmesiyle çıkış yakaladı. Bu heyecan, Almanya'da turnuva boyunca sürecektir. Takım özgüven kazandı ve cesur bir futbol oynanıyor. Almanya'da seyirci avantajını da arkamıza aldığımız zaman gruptan rahatlıkla çıkabileceğimizi düşünüyorum. EURO 2024'te Türk taraftarların beklentisi de heyecanı da yüksek.

EURO 2008 TADINDA KURA

EURO 2008 Avrupa Şampiyonası'nda Portekiz ile aynı gruba düşmüştük. Tarih tekerrür etti ve 16 yıl sonra yine Portekiz ile aynı gruptayız. Ancak Akdeniz ülkesi her dönem olduğu gibi yine güçlü. Elemelerde 10 maçta 36 gol kaydederken sadece 2 gol kalesinde gördü. Grupta en güçlü rakibimiz olan Portekiz karşısında puan ya da puanlar alırsak Avrupa Şampiyonası yolunda en kritik adımı atmış oluruz. Diğer tarafta Çekya ile rahat mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. Zira, Çekya ile de 2008'de karşı karşıya gelmiştik. Müthiş geri dönüşün olduğu karşılaşma hala herkesin hafızasında. Çekya ve play-off'tan gelecek diğer rakibimizi yendiğimiz anda gruptan rahatça çıkarız.

TARAFTARLARIMIZ VE FUTBOLUMUZ İLE RENK KATACAĞIZ

Almanya, Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerin başında geliyor. Turnuvaya ev sahipliği yapacak Almanya'da Türk taraftarlar stadyumları tıka basa dolduracaktır. Montella ile birlikte cesur bir futbol sergileyen Milli Takım için bu büyük avantaj. Ben, EURO 2024'e Milli Takım'ın büyük renk katacağı inancındayım.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi