• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
5 Haziran 2023 Pazartesi

Jorge Jesus tam bir hayal kırıklığı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçtiğimiz sezon uzun görüşmeler sonrasında takımın başına Jorge Jesus'u getirdi. Kariyeri başarılarla dolu olan Portekizli çalıştırıcıdan beklenti, Fenerbahçe'nin yıllardır hasretini çektiği şampiyonluğa son vermesiydi. Tecrübeli hocanın daha önce çalıştırdığı kulüplerdeki başarısı camiayı havaya soktu, heyecanlandırdı. Sarı lacivertli taraftarlar sezon başında hiç olmadığı kadar şampiyonluğa inandı. Takıma önemli isimler kazandırıldı. İyi bir kadro kuruldu. Ancak bir türlü oturmayan takım istikrarlı bir grafik çizemedi.

BAŞARISIZ OLDU

Jorge Jesus sezon başında takıma büyük oranda istediği transferleri kazandırmayı başardı. Başkan Ali Koç transfere önemli bir bütçe harcadı. Ancak Portekizli teknik direktör bir türlü ilk 11'ini belirleyemedi. Arda Güler haftalarca şans bulamadı. Derbilerde ortaya konan futbol hiç tat vermedi. Jesus, ligde Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı hiç kazanamadı. Şampiyonluk beklentisiyle takımın başına getirilen Portekizli hoca son oynanan Galatasaray derbisinde 3-0'lık ağır bir mağlubiyet daha aldı. Puan durumunda 3'üncü sıraya gerileyen sarı lacivertliler ikincilik koltuğunu da ikili averajla Beşiktaş'a kaptırdı.

VEDA EDİLMELİ

Fenerbahçe'de teknik direktör arayışları başladı. Birçok isim ön plana çıkıyor. Jorge Jesus'un gelecek sezon sarı lacivertlilerde görevine devam edeceği de söylentiler arasında. Türkiye'ye ve ligde uyum sağlayamayan Jorge Jesus ile Fenerbahçe devam etmemeli. İki tarafın da dokusunun uyuşmadığını düşünüyorum. Fenerbahçe gelecek sezon şampiyon olmak istiyorsa yerli ve camiayı iyi tanıyan bir teknik direktörle yoluna devam etmeli.

<p>Şanlıurfa'da silah ve mühimmat kaçakçılarına yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. İl J

Şanlıurfa'da silah kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı

Filistinlilerin kefenleri Beyaz Saray önünde

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi